چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - Wednesday 19 June 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

شمار قربانیان حمله اسرائیل به غزه از ۳۰۰ تن گذشت

در حملات هوایی صبح روز شنبه اسرائیل به باریکه غزه، ۱۱ تن کشته شدند. بدین ترتیب شمار تلفات فلسطینیان در ۱۲ روز نبرد در منطقه به ۳۰۷ تن رسید. بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، وزیر خارجه آمریکا و فرانسه روزهای شنبه و یکشنبه در جهت تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و فلسطینی‌ها که با عملیات زمینی در منطقه غزه وارد مرحله تازه‌ای شده، عازم منطقه خاورمیانه می‌شود.

iran-emrooz.net | Sat, 19.07.2014, 8:13

رادیو فردا: در حملات هوایی صبح روز شنبه اسرائیل به باریکه غزه، ۱۱ تن کشته شدند. بدین ترتیب شمار تلفات فلسطینیان در ۱۲ روز نبرد در منطقه به ۳۰۷ تن رسید. اشرف القِدرَه سخنگوی سازمان امدادرسان اعلام کرد در حمله هوایی بامداد شنبه ، هفت فلسطینی، از جمله یک زن، بیرون از مسجدی در شهر خان یونس در جنوب غزه کشته شدند.

باراک اوباما روز جمعه در واشنگتن ضمن اعلام حمایت آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود، اضافه کرد که نخست وزیر اسرائیل  را ترغیب کرده که در حمله علیه ‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه،  از کشته شدن غیرنظامیان جلوگیری شود.

بحران غزه و اسرائیل؛ دبیر کل سازمان ملل راهی خاورمیانه می‌شود

بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، روز شنبه در جهت تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و فلسطینی‌ها که با عملیات زمینی در منطقه غزه وارد مرحله تازه‌ای شده، عازم منطقه خاورمیانه می‌شود.

ارتش اسرائیل روز گذشته بر شدت عملیات خود علیه شبه‌نظامیان در غزه که به خاک آن کشور موشک پرتاب می‌کنند، افزود و عملیاتی زمینی را در آن منطقه آغاز کرد.

توپخانه، تانک و قایق‌های مسلح نیروی دفاعی اسرائیل در عملیاتی که به گفته تل‌آویو علیه «تونل‌های ترور» از غزه است، شرکت دارند.

جفری فلتمن، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سیاسی، با اعلام خبر سفر آقای بان گفته: برقراری آتش‌بس در منطقه درگیری میان اسرائیل و نوار غزه، برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به منطقه «ضروری» است.

عملیات زمینی -به گفته پزشکان مستقر در غزه- تنها در روز جمعه ۴۸ قربانی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در بامداد روز شنبه نیز ۱۰ نفر دیگر کشته شدند.

شمار کشته‌شدگان فلسطینی عملیات دو هفته اخیر اسرائیل علیه شبه‌نظامیان در غزه از ۳۰۰ نفر گذشته است؛ بسیاری از قربانیان زنان و کودکان هستند.

یک سرباز و یک شهروند اسرائیلی نیز طی بحران ۱۲ روز گذشته کشته شده‌اند.

جفری فلتمن می‌گوید «اسرائیل نگرانی‌های موجه امنیتی دارد و ما موشک‌پرانی‌های تهی از قضاوت از غزه را که به آتش‌بس موقت روز گذشته (پنج‌شنبه) خاتمه داد، محکوم می‌کنیم. اما واکنش قوی اسرائیل برای ما هشدارآمیز است.»

به گفته این مقام ارشد سازمان ملل سفر بان کی‌مون به منطقه «برای نشان دادن همبستگی او با اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و برای کمک به آنها در همکاری با بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی، جهت پایان دادن به خشونت‌ها و یافتن راهی رو به جلو، صورت می‌گیرد».

مصر تلاش‌هایی را برای میانجی‌گری بین حماس و تل‌آویو آغاز کرده است. اما حماس پیشتر طرح آتش‌بس قاهره را رد کرده بود.

به گفته سازمان ملل، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در نامه‌ای به بان، از او خواسته است تا فلسطینی‌ها «تحت حمایت بین‌المللی زیر نظر سازمان ملل قرار گیرند».

به گفته فلتمن، دبیر کل سازمان ملل در حال مطالعه این موضوع است.

خبرگزاری رویترز از قول دیپلمات‌های این ساز و کار می‌گوید مشخص نیست، خواست محمود عباس دقیقا چه چیزی‌ست.

روز جمعه باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، ضمن حمایت از حق دفاع اسرائیل، از آن کشور خواست طوری عمل کند که قربانی شدن غیرنظامیان در غزه به حداقل برسد.

به گزارش رویترز وزیر خارجه آمریکا و فرانسه از دیگر چهره‌های سیاسی هستند که انتظار می‌رود طی روزهای شنبه و یک‌شنبه برای کمک به حل بحران، به خاورمیانه سفر کنند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.