چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Wednesday 24 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

پیام شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

در آستانه نوروز ۱۳۹۳ خورشیدی، ما سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری، ضمن حمایت و همدردی با زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران، توجه تمام آزادیخواهان و مدافعان حقوق بشر در ایران و سرتاسر جهان را به شرایط وخیم و ناهنجاری که زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در آن بسر می‌برند جلب می‌نمائیم و اعلام می‌داریم که رژیم جمهوری اسلامی با رفتار غیرانسانی خود و اِعمال فشارهای جسمی و روحی و جلوگیری از دسترسی زندانیان به امکانات درمانی و بهداشتی، عملاً آنان را به مرگ تدریجی محکوم نموده است.

iran-emrooz.net | Wed, 26.03.2014, 9:28

ایرانیان آزادیخواه و مدافع حقوق بشر در سراسرجهان!

در  نوروز باستانی، جشن زیبا و کهنسالی که از دیر باز خانواده های ایرانی را به  دور سفره هفت سین  جمع  مینماید ، امسال نیز مانند سالهای گذشته  بسیاری از پدران، مادران و فرزندانِ ایرانی، به دور از عزیزان خود، در زندانها و شکنجه گاههای جمهوری اسلامی و زیر فشارهای جسمی و روحی بسر میبرند و حتی از حقوق متعارف یک زندانی که در قوانین بین المللی برآن تأکید شده است محروم اند. آقای حسن روحانی که یکی از وعده هایش آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی ، پایان دادن به بازداشت های غیرقانونی ودفاع از آزادی ها وحقوق شهروندی ایرانیان بود، متأسفانه تا کنون هیچگونه اقدام جدّی در زمینه های فوق انجام نداده است و نقض آشکارحقوق بشر درایران در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی و بویژه در مورد زندانیان سیاسی - عقیدتی همچنان به شدت ادامه دارد.

رژیم جمهوری اسلامی از ورود آقای احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد به ایران، برای بررسی وضعیت حقوق بشر و ازجمله بررسی شرایط زندانها و زندانیان در ایران جلوگیری مینماید و به او برچسب جاسوسی و همکاری با ضد انقلاب میزند. آقای احمد شهید اخیراً در یک نشست مطبوعاتی گفته است: “در نظر بگیرید وقتی یک گزارشگر ویژه سازمان ملل یا مقام های اروپائی که به اجرای وظایف حقوق بشری خود  می‌پردازند، اینچنین مورد حمله مسئولان حکومت ایران قرار می‌گیرند، پس با شهروندان ایرانی که عقیده خود را بیان می‌کنند، چگونه برخورد خواهند کرد.”

درآستانه نوروز ۱۳۹۳ خورشیدی، ما سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری، ضمن حمایت و همدردی با زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران، توجه تمام آزادیخواهان و مدافعان حقوق بشر درایران و سرتاسر جهان را به شرایط وخیم و ناهنجاری که زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در آن بسر می‌برند جلب مینمائیم و اعلام می‌داریم که رژیم جمهوری اسلامی با رفتار غیرانسانی خود و اِعمال فشارهای جسمی و روحی و جلوگیری از دسترسی زندانیان به امکانات درمانی و بهداشتی، عملاً آنان را به مرگ تدریجی محکوم نموده است. برای نجات جان زندانیان سیاسی – عقیدتی ایران که جز دفاع از حقوق ابتدائی خود، عملی انجام نداده‌اند، برپائی کارزار وسیع افشاگرانه از نقض حقوق بشر در ایران و جلب حمایت جهانی از حقوق دمکراتیک مردم ایران، ضروری است. ما از تمامی نهادهای حقوق بشری و وجدانهای بیدار در سرتاسر جهان درخواست می‌کنیم که برای پشتیبانی از چنین کارزاری با ما به همفکری، همدلی و همگامی بپردازند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران
فروردین ١٣٩٣
امضاء:

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی درایران - اورنج کانتی
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / لوس آنجلس
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / نیویورک
انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران / هامبورگ
ﺍﻧﺠﻤﻦ ﭘﻮﯾﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ – ﮐﻠﻦ
بنیاد اسماعیل خویی
باشگاه جنبش سکولار دمکراسی انحلال طلب ایران، در منطقه لس آنجلس
حامیان مادران پارک لاله - دورتموند
حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
حامیان مادران پارک لاله - لندن
حامیان مادران پارک لاله -فرزنو
حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار  ایران)/جنوب کالیفرنیا
ﺧﺎﻧﻪ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﻬﺮ- ﮐﻠﻦ
جامعه ی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران – سوئد
ﺟﻤﻌﯿﺖ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺕ ﺩﻣﮑﺮﺍﺗﯿﮏ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻠﻦ
شبکه همبستگی ملی ایرانیان – کالیفرنیا
کانون فرهنگ و هنر – فرزنو
کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو
همایش ایرانیان – هامبورگ
فعالین حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.