پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - Thursday 18 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

زوج هندی، قاتلان مهتاب ساوجی، دانشجوی ایرانی‌

پس از بررسی‌ها و تحقیقات بسیار پلیس ایتالیا درباره عامل یا عاملین قتل مهتاب ساوجی، دختر ایرانی که در آکادمی بررا میلان و در رشته هنر مشغول به تحصیل بود، روز گذشته قاتلان وی شناسایی شدند. براساس تحقیقات پلیس، مهتاب ساوجی توسط ۲ هم‌خانه خود به قتل رسیده است.

iran-emrooz.net | Thu, 06.02.2014, 7:30

پس از بررسی‌ها و تحقیقات بسیار پلیس ایتالیا درباره عامل یا عاملین قتل مهتاب ساوجی، دختر ایرانی که در آکادمی بررا میلان و در رشته هنر مشغول به تحصیل بود، روز گذشته قاتلان وی شناسایی شدند

* قتل در میلان جسد مقتول در تالاب‌های ونیز

براساس آخرین تحقیقات پلیس مشخص شده است، دختر دانشجوی ۲۹ ساله ایرانی‌ مهتاب ساوجی توسط ۲ هم‌خانه خود به قتل رسیده و دلیل این قتل تا کنون قصد تغییر منزل توسط مقتول عنوان شده است.

این گزارش می‌افزاید، تحقیقات پلیس نشان می‌دهد مرگ در میلان در منزل شخصی‌، روز ۲شنبه گذشته در ساعت ۱۴ به روش خفگی توسط بالش رخ داده و سپس پیکر بی‌ جان مقتول در یک چمدان تا ونیز حمل شده است.

* شناسایی قاتلان

تحقیقات از آنجایی شروع شد که یک هفته پیش یک زن پیش‌خدمت ۳۰ ساله و دیگری مرد ۲۸ ساله دربان هتل به عنوان هم‌خانه‌های مهتاب ناپدید شدن وی را به پلیس گزارش دادند.

پلیس ایتالیا به خاطر وضعیت نامناسب جسد هنگام پیدا شدن به ایرانی‌ها مظنون بود و اینکه شاید “مهتاب ساوجی”در یک ماجرای عشقی کشته شده است.

اما با تحقیقات گسترده از خط موبایل مهتاب و با استفاده از فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین‌های ایستگاه قطار مرکزی ونیز مشخص شد همین ۲ فرد قاتلان دختر دانشجو هستند.

این زوج قاتل پس از به قتل رساندن مهتاب ساوجی جسد مقتول را در یک چمدان گذاشته و اول تا لکو و بعد تا ونیز حمل کرده اند.

* شهادت راننده تاکسی گره گشای راز قتل مهتاب

بر اساس شهادت رانندهٔ تاکسی‌ای که این زوج قاتل را به مقصد رسانده بود این افراد از ایستگاه قطار تا نزدیکی این کانال آب – در خیابان قبرس ونیز به همراه چمدان بسیار سنگین که مسیر کوتاهی است در کمال ناباوری ۵۰۰ یورو دستمزد پرداخت کرده‌اند که این شهادت در تکمیل تحقیقات پلیس نقش به سزایی داشت.

گزارش بی بی سی:
دو هندی متهم به قتل دانشجوی ایرانی در ایتالیا

مهتاب ساوجی، دانشجوی ۳۰ ساله ایرانی بود که از یک سال و نیم پیش به ایتالیا رفت و در یک رشته هنری در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل شد، اما جسد او اواخر ماه ژانویه در کانال آبی در ونیز پیدا شد.

مژگان اینانلو، فیلسماز و خاله مهتاب که برای پیگیری پرونده خواهرزاده‌اش به ایتالیا رفته است، با اشاره به این که امروز پنج‌شنبه ١٧ بهمن (ششم فوریه) برای شناسایی و احراز هویت در پزشک قانونی حاضر شده است، گفت که مهتاب مدام با خانواده در تماس بود، “ایام حراج فروشگاه‌ها بود، روز دوشنبه، یک روز قبل از ناپدید شدنش با من تماس گرفت و گفت این لباس را می‌پسندی برات بخرم، گفتم بخر. دوباره با او تماس گرفتم و گفت اسباب کشی دارم، باید خانه‌ام رو عوض کنم، برای همین فردا می‌روم این لباس را برایت می‌خرم، تو از بین لباس‌هایی که فرستادم انتخاب کن.”

خانم اینانلو در خصوص دلیل اسباب کشی خواهرزاده‌اش گفت که او با همخانه‌ای اش مشکل داشته و به دنبال حل مشکل بود. خانم اینانلو به بی بی سی گفت “من نگران شدم، گفت نگران نباش، با همخانه‌ای مشکل دارم و فردا خانه‌ام رو عوض می‌کنم. من هم گفتم درگیر نشو و سریع خانه را عوض کن.”

به گفته خاله مهتاب، مادر این دانشجو نیز در آخرین تماس تصویری در شب قبل از ناپدید شدن مهتاب متوجه “اضطراب” دخترش شده، اما او گفته که مشکلی نیست و حل می‌شود.
خانم اینانلو در خصوص علت مشکل مهتاب با همخانه‌اش گفت: “مهتاب قبلا با ایرانی‌ها همخانه بود، اما برای تقویت زبانش قرار شد با خارجی‌ها همخانه شود، به خاطر علاقه به هند با این خانم هندی همخانه شد. اما ۲۰ روز بعد از آن این خانم دوست پسر قبلی‌اش را به خانه آورد که مشکلات مهتاب از همان زمان آغاز شد. مهتاب می‌گفت این اتاق برای دو نفر است نه سه نفر ،ما هم به او گفتیم درگیر نشو و سریع جای دیگری پیدا کن.”

خانم اینانلو با اعلام این که از روز دوشنبه مهتاب ناپدید شد و موبایلش خاموش بود، گفت: “پس از پیگیری‌های فراوان از دوستان ایرانی‌اش خواستیم که به پلیس بروند و اعلام کنند مهتاب مفقود شده است، اما پلیس گفت همخانه او یا خانواده درجه یک باید اعلام مفقودی کنند. شماره گاگان دختر هندی و همخانه مهتاب را گرفتم و در تماس با او گفتم مهتاب نیست، گفت می‌دونم، شاید خانه کسی رفته است، از او خواهش کردم به اداره پلیس برود که گفت امروز نمی‌توانم.”

خانم اینانلو با اشاره به اینکه پیگیری‌هایش برای اعلام مفقودی مهتاب ادامه داشت، گفت: “پس از پیگیری از طرف کنسولگری و همکاری پلیس ایتالیا، پنج شنبه شب پیکر مهتاب در ونیز پیدا شد.”

پزشک قانونی ایتالیا علت مرگ را خفگی اعلام کرد و عنوان شد که قتل در جای دیگری روی داده و سپس جسد به ونیز منتقل و در کانال آب انداخته شده است.

مژگان اینانلو در خصوص دلیل قتل گفت: “هنوز دلیل این قتل مشخص نیست، اما همخانه مهتاب و دوست پسر او به اتهام قتل بازداشت شدند. به گفته پلیس آنها به جرم اختفای پیکر مهتاب اعتراف کردند، اما قتل را به گردن نگرفتند.”

خانم اینانلو همچنین گفت: “در بازررسی خانه ۵۰۰۰ یورو و دو بلیت بازگشت به هند زیر تشک‌های این دو متهم هندی پیدا شده است.”
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.