سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - Tuesday 18 June 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

نرگس موسوی: همه آنچه برما گذشت را نمی‌توانیم بگوییم

رفتار وحشیانه ماموران امنیتی با دختران موسوی

دیدار عیدانه فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با رفتار توهین آمیز زندانبان‌ها و هتک حرمت بی‌سابقه دختران ایشان و زدن سیلی به گوش آن‌ها، به تنش و وضعیتی بسیار تلخ در منظر پدر و مادر ایشان تبدیل شد. فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد امروز و پس از دیدار دو ساعت و نیمه با پدر و مادر خود که برای اولین بار در خانه برگزار شد برای تفتیش به خانه امن اطلاعات کنار منزل پدر و مادرشان در پاستور برده می‌شوند.

iran-emrooz.net | Thu, 24.10.2013, 15:52

دیدار عیدانه فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با رفتار توهین آمیز زندانبان‌ها و هتک حرمت بی‌سابقه دختران ایشان و زدن سیلی به گوش آن‌ها، به تنش و وضعیتی بسیار تلخ در منظر پدر و مادر ایشان تبدیل شد.

به گزارش کلمه، در حالی که امروز قرار بود دختران میرحسین و رهنورد که محرومیت‌های بسیار زیادی را در سالهای گذشته برای دیدار با پدرومادر خود تحمل کرده بودند برای اولین بار نه در ساختمان کنار منزل میرحسین که ساعاتی را در خانه پدری با وی ملاقات کنند رفتار زننده ماموران امنیتی و خواستهای بی‌شرمانه آنان از دختران نخست وزیر امام عید را به کام مردم و آنام تلخ کرد.

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد امروز و پس از دیدار دو ساعت و نیمه با پدر و مادر خود که برای اولین بار در خانه برگزار شد برای تفتیش به خانه امن اطلاعات کنار منزل پدر و مادرشان در پاستور برده می‌شوند.

این اقدام همراه با خواست خارج ازشان و شرع و غیر متعارفی از سوی زندانبان مواجه می‌شود که به دلیل شرم آور بودن آن امکان بیان آن وجود ندارد.

در پی ممانعت فرزندان رهبران در حصر جنبش سبز از این خواسته، ماموران امنیتی به آن‌ها حمله ورشده و سیلی محکمی به گوش دو دختر میر حسین موسوی «زهرا سادات و نرگس سادات» موسوی می‌زنند.

نرگس موسوی در صفحه شخصی خود دراینباره نوشته است در تلاش برای گرفتن دست زندان بانان جهت جلوگیری از حمله‌های بیشتر، با رفتار غیر انسانی آن‌ها روبرو شده که تمام مچ دست نرگس موسوی توسط یکی از زنان زندان‌بان گاز گرفته می‌شود و پس از آن زنان زندان‌بان پیاپی به دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد حمله می‌کنند. نهایتا فروغی رئیس زندان‌بان‌ها متوجه ماجرا شده و از دختران میرحسین موسوی عذر خواهی می‌کند اما هیچ پاسخی بابت این رفتار غیر اخلاقی خود نمی‌دهند.

متاسفانه به گفته دختر میرحسین در تمام لحظات درگیری میرحسین موسوی از پشت می‌له‌های آشپزخانه خانه که مشرف به خانه امن اطلاعات است صداهای این برخورد مامور امنیتی را می‌شنیده و زهرا رهنورد نیز شاهد برخورد خشن ماموران امنیتی بود.

در بیشتر ملاقات‌های صورت گرفته معمولا دو مامور زن با نام‌های مستعار مریم و سارا که یکی از این ماموران زن پیش از این در مدتی که میرحسین موسوی در بیمارستان بود با با وی درگیر شده و هتاکی کرده بود نیز حضور دارند.

نرگس موسوی گفته است: زهرا رهنورد همیشه رفتارش با این ماموران زن مادرانه بوده ودر تمام اعیاد به ایشان عیدی می‌داده است.

***

وضیح یکی از دختران میرحسین موسوی

آنچه که می‌خوانید بخشی از وقایع ملاقات ما در روز عید غدیر با پدر و مادر زندانی‌مان است:

روز چهارشنبه اول آبان از طرف ماموران امنیتی تماس گرفته شد که نهار روز عید را استثنائاَ می‌توانیم کنار پدر و مادر باشیم.

البته این ملاقات به جای آزاد کردن و توضیح بابت نزدیک به هزار روز حبس غیر قانونی بود. زمان ملاقات دو ساعت و نیم تعیین شده بود یعنی از ساعت یازده و نیم تا دو.

ملاقات البته با حضور دو مامور زن بود به نام‌های مستعار مریم و سارا (اسم واقعی: مژگان ناظمی متولد سال ۶۲) که یکی از این ماموران زن پیش از این در مدتی که پدرم در بیمارستان بود با بی‌شرمی با وی درگیر شده بود و هتاکی کرده بود. این در حالی بود که مادرم رفتارش با این ماموران زن همواره مادرانه بوده و در تمام اعیاد به ایشان عیدی می‌داده‌اند.

پس از اتمام ساعت ملاقات به خواسته این زن به خانه امن اطلاعات که کنار منزل پدر و مادرم در پاستور است رفتیم که اطمینان حاصل آید که چیزی از خانه پدر و مادرمان برنداشته باشیم و غیرقانونی به خارج از زندان اختر منتقل نکرده باشیم که با درخواست کثیف و غیر متعارفی از این زندانبان روبرو شدیم.

اول باورکردنی نبود اما باز با بی‌شرمی درخواست را تکرار کرد و حتی از ما خواست لباس زیر خود را در بیاوریم... توصیف و شرح برخورد ایشان خارج از عرف بود.

در پی ممانعت ما از در آوردن لباس ایشان به ما حمله‌ور شد و سیلی محکمی به گوش من و زهرا خواهرم زد. در تلاش بنده برای گرفتن دست ایشان برای جلوگیری از حمله‌های بیشتر با رفتار غیر انسانی او روبرو شدم که با وحشی‌گری تمام مچ دست من را گاز گرفت که عکس را ضمیمه این متن می‌کنم.

وی پیاپی به ما حمله می‌کرد و وقتی آقای فروغی رئیس زندانبان‌ها را صدا کردیم ایشان البته عذرخواهی کرد اما هیچ پاسخی بابت این رفتار غیر اخلاقی خود نداشتند.

در تمام این لحظات درگیری پدرم از پشت میله های آشپزخانه خانه که مشرف به خانه امن اطلاعات است صداهای این برخورد و حمله‌های وحشیانه مامور امنیتی را می‌شنید و البته مادرم نیز متاسفانه شاهد برخورد خشن ماموران امنیتی بود.

عکس‌های دیگری هم البته گرفته شده از رئیس زندانبان‌ها که در صورت لزوم در اختیار دوستان قرار می‌دهم.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.