چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - Wednesday 26 June 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

پشت پرده انتخاب قالیباف در شورا

محسن هاشمی در جلسات داخلی شورای شهر دارای ۱۷ رای بود که شامل ۱۴ عضو اصلاح طلب و ۳ عضو ورزشکار شورا بود. اما گفته می‌شود که ۲ تن از اعضای فهرست اصلاح‌طلبان به نام های (الف- ر) و (الف- د) که با فهرست اصلاح‌طلبان و با حمایت آنها وارد شورای شهر شده‌اند، برخلاف نظر تشکیلاتی اصلاح‌طلبان به محمدباقر قالیباف رای داده‌اند. حسین رضازاده ، عباس جدیدی و هادی ساعی برغم اینکه با لیست اصلاح‌طلبان وارد شورای شهر نشدند اما رای‌شان به محسن هاشمی بود.

iran-emrooz.net | Sun, 08.09.2013, 15:11

انتخاب شهردار تهران در شورای شهر چهارم تهران با حاشیه‌ها و پشت پرده‌های جالبی همراه بود به طوری که با پیگیری‌های خبرنگار «روز نو» از برخی اعضای شورای شهر، پشت پرده ابقای قالیباف در شهرداری تهران افشا شد.

در بخشی از گزارش «روز نو» آمده است: با توجه به ورود 14 عضو از لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان به شورای شهر این احتمال تقویت شده بود که محسن هاشمی، گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران به راحتی در شورای شهر رای لازم را برای تصدی شهرداری تهران کسب کند اما برخی از افرادی که با لیست اصلاح‌طلبان مورد اعتماد مردم واقع شدند و وارد پارلمان شهری شدند برخلاف رای موکلانشان به شهرداری محمدباقر قالیباف رای داده‌اند.

براساس پیگیری‌های خبرنگار روز نو ، گفته می‌شود که ۲ تن از اعضای فهرست اصلاح‌طلبان به نام های (الف- ر) و (الف- د) برخلاف نظر تشکیلاتی اصلاح‌طلبان به محمدباقر قالیباف رای داده‌اند و قالیباف با رای همین ۲ عضو شورای شهر توانسته است شهردار تهران بماند. از سوی دیگر حسین رضازاده ، عباس جدیدی و هادی ساعی برغم اینکه با لیست اصلاح‌طلبان وارد شورای شهر نشدند اما رای‌شان به محسن هاشمی بود.

این در حالی است که محسن هاشمی در جلسات داخلی شورای شهر دارای ۱۷ رای بود که شامل ۱۴ عضو اصلاح طلب و ۳ عضو ورزشکار شورا بود. اما تغییر رای ۲ عضو شورای شهر باعث شد که در رای‌گیری ابتدایی قالیباف و محسن هاشمی ۱۵ رای را کسب کنند و یک رای ممتنع هم متعلق به عباس شیبانی بود. با این حال در رای‌گیری دور دوم عباس شیبانی با فشار برخی دوستان اصول‌گرا به قالیباف رای می‌دهد و گفته می‌شود که عباس جدیدی هم که به محسن هاشمی رای داده بود ، توسط یکی از ورزشکاران حامی قالیباف برگه رای او خط می‌خورد و اسم قالیباف را می‌نویسد و به این ترتیب قالیباف توانست با رای ۲ عضو اصلاح‌طلب شورای شهر ،شهردار تهران بماند.

در همین حال برخی اخبار از جلسات قالیباف با برخی از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر در روز های قبل حکایت دارد که سعی داشته است رای آنها را به نفع خود تغییر دهد اما فقط توانست رای 2 نفر از آنها را تغییر دهد و قطعا باید گفت قالیباف دوره سوم شهرداری خود را مدیون این ۲ عضوی است که به وسیله اصلاح‌طلبان وارد شورای شهر شدند اما برخلاف نظر تشکیلاتی آنها عمل کردند!

****

۱۴ عضوی که با لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر شدند

احمد مسجدجامعی- الهه راستگو - اسماعیل دوستی- احمد دنیامالی- محمد سالاری- محمد مهدی تندگویان- فاطمه دانشور- احمد حکیمی پور- محمد حقانی- عبدالحسین مختاباد- غلامرضا انصاری- محسن سرخو- مسعود سلطانی‌فر-ولی الله شجاع پوریان.

***

به گزارش سایت جهان نیوز، یکی از کاربران شبکه های اجتماعی در صفحه گوگل پلاس خود نوشت:

تفکیک رای شورای شهر تهران بر اساس اطلاع یکی از اعضای شورا(دور اول و دوم رای گیری):

دور اول رای گیری:

آراء محمد باقر قالیباف:

احمد دنیامالی
مهدی چمران
علیرضا دبیر
حبیب کاشانی
مرتضی طلایی
پرویز سروری
رضا تقی پور
عباس شیبانی
رحمت الله حافظی
اقبال شاکری
مجتبی شاکری
ابوالفضل قناعتی
معصومه آباد
عبدالمقیم ناصحی
محسن پیرهادی
سفید
الهه راستگو
آراء محسن هاشمی بهرمانی:

حسین رضازاده
عباس جدیدی
احمد مسجد جامعی
هادی ساعی
اسماعیل دوستی
محمد مهدی تندگویان
محمد سالاری
فاطمه دانشور
احمد حکیمی پور
محمد حقانی
عبدالحسین مختاباد
غلامرضا انصاری
محسن سرخو
مسعود سلطانی فر
ولی الله شجاع پوریان
دور دوم رای گیری:

آرا محمد باقر قالیباف:

احمد دنیامالی
الهه راستگو
مهدی چمران
علیرضا دبیر
حبیب کاشانی
مرتضی طلایی
پرویز سروری
رضا تقی پور
عباس شیبانی
رحمت الله حافظی
اقبال شاکری
مجتبی شاکری
ابوالفضل قناعتی
معصومه آباد
عبدالمقیم ناصحی
محسن پیرهادی
سفید یا مخدوش
حسین رضازاده(رای وی خط خوردگی داشته ولی بعد همه پذیرفته اند که به قالیباف رای داده است)

آرا محسن هاشمی بهرمانی:

عباس جدیدی
احمد مسجد جامعی
هادی ساعی
اسماعیل دوستی
محمد مهدی تندگویان
محمد سالاری
فاطمه دانشور
احمد حکیمی پور
محمد حقانی
عبدالحسین مختاباد
غلامرضا انصاری
محسن سرخو
مسعود سلطانی فر
ولی الله شجاع پوریان
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.