چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - Wednesday 19 June 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

هشدار ۳۶ زندانی سیاسی به رئیس قوه قضاییه:

جان ابوالفضل قدیانی در خطر است

تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، نسبت به شرایط خطیر سلامت ابوالفضل قدیانی که به زندان قزلحصار تبعید شده، هشدار دادند. آقای قدیانی حدود یک ماه پیش با دستور قاضی صلواتی از اوین به زندان قزل حصار تبعید شد. با توجه به محدودیت شدید امکانات درمانی و نبود پزشک متخصص درآن زندان و تاخیر اجتناب‌ناپذیر در رساندن وی به بیمارستان درشرایط اورژانس که برای ایشان پیش می‌آید با این انتقال جان ایشان کاملا درخطر است.

iran-emrooz.net | Wed, 30.01.2013, 11:41

تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، نسبت به شرایط خطیر سلامت ابوالفضل قدیانی که به زندان قزلحصار تبعید شده، هشدار دادند.

آقای قدیانی حدود یک ماه پیش با دستور قاضی صلواتی از اوین به زندان قزل حصار تبعید شد. ۳۶ زندانی سیاسی در نامه خود نوشته‌اند با توجه به محدودیت شدید امکانات درمانی و نبود پزشک متخصص درآن زندان و تاخیر اجتناب‌ناپذیر در رساندن وی به بیمارستان درشرایط اورژانس که برای ایشان پیش می‌آید با این انتقال جان ایشان کاملا درخطر است.

متن کامل این نامه که در سایت کلمه منتشر شده به شرح زیر است:

جناب آقای صادق لاریجانی
ریاست محترم قوه قضاییه

«جان آقای ابوالفضل قدیانی در زندان قزل حصار در خطر است»

با سلام

احتمالا اطلاع دارید در تاریخ سیزدهم دی ماه سال جاری۲۰ نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در مورد تعلل در درمان بیماران این بند که تعدادی از آنان دچار بیماری شدید هستند نامه‌ای به رییس این زندان نوشتند. از آن فهرست! بیماری آقای ابوالفضل قدیانی که با حدود ۷۰ سال سن از مسن‌ترین زندانیان سیاسی هستند از همه بیماران جدی‌تر و خطیر‌تر است. ایشان چندین با تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و ۵ استند در رگ‌های قلب وی نصب شده است.

در مدتی که ایشان در زندان بوده بطور مستمر تحت مراقبت پزشک متخصص خود در بیمارستان پارس بوده وچند بار نیز وضعیت اورژانسی پیدا کرده که سریعا به بیمارستان منتقل و بستری شده است و باید ماهیانه بوسیله پزشک متخصص قلب خود معاینه گردد. همچنین به دلیل مشکلات قلبی وی و گرفتگی رگ‌های قلب باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند. این درحالی است که در زندان جدبد چنین امکانی وجود ندارد.

وضع بیماری آقای قدیانی به نحوی است که پزشکی قانونی پس از معاینه ایشان اعلام کرده وی برای انجام معالجات ضروری باید چهارماه بیرون از زندان باشد وبه وی مرخصی استعلاجی داده شود.

علیرغم این شرایط که همگی در پرونده ایشان مضبوط است، نه تنها موانع درمان ایشان مرتفع نشده، بلکه در تاریخ ۲۵ دیماه ایشان را با دستوری غیر قانونی از طرف ابوالقاسم صلواتی به زندان قزل حصار که محل نگهداری زندانیان مواد مخدر وخطرناک است منتقل کرده‌اند. با توجه به محدودیت شدید امکانات درمانی و نبود پزشک متخصص درآن زندان و تاخیر اجتناب ناپذیر در رساندن وی به بیمارستان درشرایط اورژانس که برای ایشان پیش می‌آید با این انتقال جان ایشان کاملا درخطر است.

ما به عنوان وظیفهٔ انسانی و اسلامی چنین خطری را اعلام می‌کنیم. طبعا در صورت عدم تغییر شرایط نامساعد موجود و وقوع هر اتفاق ناگواری، همه مسوولین ذیربط شرعا وقانونا مسوول خواهند بود.

امضاکنندگان به ترتیب حروف الفبا:

۱. پوریا ابراهیمی
۲. سیدمحمد ابراهیمی
۳. حسن اسدی زیدآبادی
۴. ابراهیم بابایی
۵. مصطفی بادکوبه ای
۶. عماد بهاور
۷. سیدعلیرضا بهشتی شیرازی
۸. سید مصطفی تاج زاده
۹. محمد تحققی
۱۰. امین چالاکی
۱۱. سیاوش حاتم
۱۲. آریا حامدی
۱۳. مهدی خدایی
۱۴. محمد داوری
۱۵. امیرخسرو دلیرثانی
۱۶. محمدصادق ربانی املشی
۱۷. علیرضا رجایی
۱۸. محمد رضایی
۱۹. علیرضا روشن
۲۰. مصطفی ریسمان باف
۲۱. حسین زرینی
۲۲. آرش سقر
۲۳. عبدالفتاح سلطانی
۲۴. پوریا شاهپری
۲۵. علی شریعتی
۲۶. مسعود صادقی
۲۷. فیض الله عرب سرخی
۲۸. سیامک قادری
۲۹. حمید کرواسی
۳۰. جعفر گنجی
۳۱. سعید مدنی
۳۲. عبدالهن مومنی
۳۳. محسن میردامادی
۳۴. محمد امین هادوی
۳۵. سیداحمد هاشمی
۳۶. محمدحسن یوسف پورسیفی
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.