شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - Saturday 20 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

حمله به تجمع فعالین کارگری را محکوم می‌کنیم!

«کارگران ایران، برای به دست آوردن آزادی تشکل‌های کارگری و رهائی از بند و زنجیر بخاطر فعالیت‌های انسانی و حقه خود، نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم و بویژه تمام کارگران در سندیکاهای کارگری جهان می‌باشند. ما از همه تشکل‌های کارگری، نهاد های مدافع آزادی و حقوق بشر ، سازمان ها، احزاب و انسان های آزادی خواه دعوت می کنیم با اعتراض به این سرکوب ها، از حقوق کارگران حمایت کنند.»

iran-emrooz.net | Tue, 26.06.2012, 12:09

اطلاعیه شبکه سراسری «همبستگی برای حقوق بشر در ایران»
حمله پلیس امنیتی رژیم جمهوری اسلامی به تجمع فعالین کارگری را محکوم می کنیم!


رژیم جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر با حمله وحشیانه به تجمع قانونی فعالین کارگری، ماهیت ضد انسانی و سرکوبگر خود را نشان داد. پلیس امنیتی، ملبّس به لباس شخصی، در روز جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱، به محل سندیکای "کمیته همآهنگی برای کمک به تشکل های کارگری" که فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۴علنی و در چارچوب قانون، انجام داده است، هجوم آورد و همه حاضران در این جلسه را که بالغ بر ۶۰ نفر بودند، بشدت مضروب، مجروح و دستگیر کرد.

روز بعد، جز ۹ نفر از بازداشت شدگان، سایرین آزاد شدند. ۹ تن فعال کارگری که بدون اعلام جرم، در محل نامعلومی بسر می برند عبارتند از: مازیار مهرپور، سعید مرزبان، میترا همایونی، سیروس فتحی، جلیل محمدی، مسعود سلیم پور، ریحانه انصاری، علیرضا عسگری و فرامرز فطرت نژاد.

جمهوری اسلامی ناتوان از اداره دمکراتیک جامعه، همزمان با اجرای سیاست های نادرست بین المللی و ضعف در برابر تحریم های اقتصادی، ایران را در معرض شدیدترین بحران های داخلی و در انزوای جهانی قرار داده است. در حالی که به گفته دبیر کل خانه کارگر، در شرایط بحرانی کنونی، صدها هزار کارگر، بدون امکان استفاده از مزایای دوران بیکاری، از کار بیکار شده اند، مدیران مؤسسات بزرگ خدماتی و تولیدی؛ که عموماً از کارگزاران دولت، سپاه و بسیج می باشند، با عوامفریبی، تمام مشکلات را بر گردن زحمکتشان، انداخته و آنان را در برابر فشارهای گوناگون، از جمله حمله به جلسات قانونی شان قرار داده اند.

مادامی که ایران قرارداد بین المللی رفع تبعیض، و مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر از جمله آزادی تشکل و تجمع مردم را به رسمیت شناخته است، تمام گروه ها و اصناف، حق فعالیت های اجتماعی، صنفی، سیاسی و مشارکت فعال در طرح مشکلات خود و خانواده شان را دارند. بنابراین بدیهی است دستگیری فعالین کارگری و نگه داشتن ۹ تن از آنان در بازداشتگاه های مخفی، نه تنها خلاف تمام قوانین بین المللی است، که بر طبق قوانین رژیم اسلامی نیز جرم محسوب می شود.

کارگران ایران، برای به دست آوردن آزادی تشکل های کارگری و رهائی از بند و زنجیر بخاطر فعالیت های انسانی و حقه خود، نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم و بویژه تمام کارگران در سندیکاهای کارگری جهان می باشند. ما از همه تشکل های کارگری، نهاد های مدافع آزادی و حقوق بشر ، سازمان ها، احزاب و انسان های آزادی خواه دعوت می کنیم با اعتراض به این سرکوب ها، از حقوق کارگران حمایت کنند.

همبستگی برای دفاع از حقوق بشر در ایران
۵ تیر ۱۳۹۱ برابر با ۲۵ ژونن ۲۰۱۲

اگر به عنوان یک نهاد می‌خواهید از این حرکت پشتیبانی کنید، با ایمیل زیر تماس بگیرید :
.(JavaScript must be enabled to view this email address)

پشتیبانان:

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / آمریکای شمالی
اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران - تورنتو
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / شیکاگو
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / لوس آنجلس
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / نیویورک
انجمن حقوق بشر و دموکراسی ـ هامبورگ
بنیاد اسماعیل خویی
جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران / اتریش
جامعه ی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران – سوئد
جامعه حقوق بشر ایران درفلوریدا ـ اورلندو فلوریدا
جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران / اتریش
خانه همبستگی مهر / کلن
شبکه همبستگی ایرانیان فرزنو ـ کالیفرنیا
شبکه همبستگی ملی ایرانیان (کالیفرنیا )
فدراسیون اروپرس
کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی / پاریس
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.