دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - Monday 15 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

وضعیت عیسی سحرخیز  اضطراری است

مهدی سحرخیز فرزند عیسی سحرخیز: پدرم از روز گذشته به خاطر اینکه بشدت مریض است و مسئولان مربوطه به وضعش رسیدگی نمی‌کنند، اعتصاب غذای خود را شروع کرده و در صورت عدم رسیدگی به وضعیت درمانی وی بعدا اعتصاب دارو را هم اضافه خواهد کرد و دارو‌هایش را قطع می‌کند. وضعیت عیسی سحرخیز اضطراری است و اگر رسیدگی نشود با وجود اعتصابی که شروع کرده خدای ناکرده مرگ در انتظارش است و در صورت بروز هرگونه اتفاق برای پدرم، تمام مسئولیت آن بر عهده حکومت است.

iran-emrooz.net | Fri, 07.10.2011, 19:53مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز، فعال سیاسی و روزنامه نگار زندانی؛ در مصاحبه با سحام نیوز از شرایط نگران کننده و وخیم پدرش سخن گفت. بنا به این گزارش، مهدی سحرخیز در خصوص اعتصاب غذای پدرش به سحام گفت: «پدرم از روز گذشته به خاطر اینکه بشدت مریض است و مسئولان مربوطه به وضعش رسیدگی نمی‌کنند، اعتصاب غذای خود را شروع کرده و در صورت عدم رسیدگی به وضعیت درمانی وی بعدا اعتصاب دارو را هم اضافه خواهد کرد و دارو‌هایش را قطع می‌کند.»

وی در ادامه افزود: «تمام زندانیان سیاسی فقط با دستور مستقیم دادستان برای معالجه به درمانگاه و یا مراکز دیگر می‌روند و ایشان هم برای بیماران اورژانسی بیشتر از چند ماه معطل می‌کند تا دستور بدهد و به احتمال زیاد با شرایطی که پدرم دارد مجبور است مجددا از صندلی چرخدار استفاده نماید. در حال حاضر ۴ مهره در کمر و ۲ تا در گردنش آسیب دیده است و احتیاج به آب درمانی و فیزیوتراپی دارد که هیچگونه کاری برایش تاکنون انجام نشده است.»

مهدی سحرخیز ضمن تشریح وضعیت جسمی پدرش به سحام گفت: «متاسفانه فشار خون پدرم بسیار بالا و پایین می‌شود و بیشتر اوقات سردرد و سر گیجه دارد و امکان زمین خوردنش بسیار زیاد است ولی مسئولان رسیدگی نمی‌کنند. همچنین غده‌ای که در بدنش پیدا شده لازم است آزمایش گردد و پزشکان تشخیص دهند که آیا سرطانی است یا نه؟ و علی همه این موارد نگران کننده هیچ کاری برایش انجام نداده‌اند و وضعیت هر روز و هر ساعت بیش از پیش نگران کننده می‌شود.»

فرزند عیسی سحرخیز در ادامه این مصاحبه در تشریح وضعیت زندان خاطرنشان شد: «متاسفانه زندان رجایی شهر از نظر بهداشتی بسیار در وضعیت بدی قراردارد. ساعت هواخوری یا ساعت ۷ تا ۱۰ صبح است یا ساعت ۱ تا ۴ بعد از ظهر که وقت مناسبی برای زندانیان به ویژه آنان که در شرایط سخت جسمی قرار دارند نیست و اگر زندانی‌ها هواخوری نروند از فروشگاه زندان که در حیاط است هم خرید نمی‌توانند بکنند.»

وی همچنین در تذکری نگران کننده به مسئولان، گفت: «وضعیت عیسی سحرخیز اضطراری است و اگر رسیدگی نشود با وجود اعتصابی که شروع کرده خدای ناکرده مرگ در انتظارش است و در صورت بروز هرگونه اتفاق برای پدرم، تمام مسئولیت آن بر عهده حکومت است. مسئولان هرچه سریع‌تر باید پدرم را برای درمان ببرند وگرنه با شرایطی که دارد مسئله اعتصاب غذا برایش بسیار خطرناک است.»

مهدی سحرخیز همچنین سازمان‌ها حقوق بشری و صلیب سرخ جهانی رو مورد خطاب قرار داد و از آنان خواست: «همانطور که از زندانهای سوریه دیدن کردند به ایران بیایند و وضعیت زندانیان سیاسی را هم از نزدیک ببینند و نیز از آقای احمد شهید می‌خواهم که یا خودشان به ایران بیایند یا نماینده‌شان را به تهران بفرستند تا از وضعیت زندانیان سیاسی دیدن کنند و رسیدگی نمایند.»

فرزند این روزنامه نگار سیاسی همچنین در انتهای این مصاحبه با سحام خبر از برخورد مشابه مسئولان زندان، با حسن تفاح زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج را داد و خاطرنشان کرد: «در همین زندان رجایی شهر آقای ۸۳ ساله‌ای به نام حسن تفاح است که سرطان خون دارد و در وضعیت بدی بسر می‌برد و ایشان نیز متاسفانه امکان اینکه مانند آقای دگمه چی در زندان فوت شوند زیاد است و مسئولان باید تا دیر نشده رسیدگی کنند.»

لازم به توضیح است عیسی سحرخیز، عضو ستاد آنتخاباتی مهدی کروبی و زندانی سیاسی و فعال مطبوعاتی محبوس در این زندان، با گذشت ۸٢٧ روز بازداشت، مجددا به دلیل عدم رسیدگی مقامات زندان به وضعیت وخیم جسمانیش، از روز گذشته (پنج‌شنبه) دست به اعتصاب غذا زده و همزمان تهدید به اعتصاب دارو نیز کرده است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.