چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - Wednesday 21 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

بیانیه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران

ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران انحلال یکی از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور که دارای اعتبار بین المللی است را اقدامی غیر کارشناسی نامدبرانه و غیر منطقی دانسته و بدین وسیله مخالفت خود را با هرگونه تصمیمی مبنی بر انحلال این دانشگاه اعلام می داریم. خواستار آنیم که مسئولین محترم وزارتخانه بی فوت وقت تصمیم اتخاذ شده مبنی بر انحلال دانشگاه ایران و انتقال آن به دانشگاه تهران را ملغی نمایند و امور دانشگاه ایران طبق روال سابق ادامه یابد.

iran-emrooz.net | Tue, 02.11.2010, 19:29

به نام او که عالم است و عادل

ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران با حفظ نظم و آرامش کامل برای اعلام اعتراض و آرای خود گرد هم آمدیم و خواستار بیان نظرات وصیانت از نام و هویت دانشگاه پرافتخار علوم پزشکی ایران شده ایم.

متاسفانه تاکنون با وجود روند منطقی اعتراض واعلام نظرمان شاهد بی احترامی بیشتر مسئولین نسبت به نام هویت حرمت و تقدس علمی این دانشگاه بوده ایم. ما امروز در ادامه تجمعات خود خواستار رسیدگی به موارد زیر می باشیم:

۱- ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران انحلال یکی از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور که دارای اعتبار بین المللی است را اقدامی غیر کارشناسی نامدبرانه و غیر منطقی دانسته و بدین وسیله مخالفت خود را با هرگونه تصمیمی مبنی بر انحلال این دانشگاه اعلام می داریم.

۲- با توجه به قوانین موجود در خصوص نحوه فعالیت دانشگاه ها و شواهد امر- نظر نمایندگان مجلس و وزرای پیشین و...- دستور انحلال دانشگاه ایران توسط وزیر بهداشت با دلایلی غیر مشخص فاقد وجاهت قانونی و کارشناسی لازم جهت چنین اقدام بزرگی بوده است. صرف نظر از غیر قانونی بودن این امر اعلام یکباره و یک شبه آن در عصر جمعه و در میانه سال تحصیلی و دست به کار شدن عجولانه و به دور از احترام مسئولین امر جهت اجرای این حکم محکوم و غیر قابل پذیرش بوده و لازم است در این خصوص به طریق شایسته ای از جامعه دانشگاهی دانشگاه ایران اعاده حیثیت صورت پذیرد.

۳- با توجه به بند فوق الذکر خواستار آنیم که مسئولین محترم وزارتخانه بی فوت وقت تصمیم اتخاذ شده مبنی بر انحلال دانشگاه ایران و انتقال آن به دانشگاه تهران را ملغی نمایند و امور دانشگاه ایران طبق روال سابق ادامه یابد.

۴- از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز خواستاریم از مجرای قانونی به این امر رسیدگی نمایند. ضمنآ شایسته است نمایندگان کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر محترم بهداشت در اسرع وقت نسبت به تمامی اعتراضات ما پاسخگو باشند.

۵- در نهایت بی شک مدیریت ضعیف مسئولین وقت دانشگاه ایران در حادث شدن این موضوع موثر بوده است و همچنین عدم وجود ساختارها و نهادهای توانمند و نظام مند صنفی دانشجویان و اساتید به دور از تک صدایی که در چنین شرایطی بتواند حامی دانشگاه دانشجو و استاد باشد نیز ناشی از مدیریت سلیقه ای و ناکارامد مسئولین دانشگاه ایران طی دهه اخیر میباشد.

۶- در پایان شایان ذکر است که تا برطرف نشدن ابهامات بیشمار موجود در خصوص این اقدام غیرقانونی توسط مسئولان با تعطیلی کلاس ها و بخش های بیمارستانی و لغو امتحانات تجمعات آرام متعادل و بدون هیچگونه جهت گیری سیاسی به صورت روزانه در دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه یافته و همچنین از پرسنل دانشگاه اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه خواستاریم تا همصدا با دانشجویان در برطرف شدن فضای مبهم کنونی سهیم باشند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران

Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.