شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - Saturday 24 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

هشدار درباره اعدام‌های جدید

بنا به گزارشات رسیده، در زندان اوین دوباره امکان هرگونه ارتباط زندانیان با خانواده‌ها لغو گردیده و حق تماس تلفنی وجود ندارد و همان‌گونه که مسئولان زندان اوین با قطع تلفن‌های این زندان از دو روز قبل، اقدام به اجرای حکم اعدام پنج زندانی سیاسی نمودند، خطر اجرای احکام اعدام شش نفر دیگر نیز افزایش یافته است و بیم آن می‌رود این احکام اعدام نیز همچون دیگر اعدام‌های صورت گرفته بدون اطلاع خانواده و وکیل آن‌ها به اجرا در آید.

iran-emrooz.net | Sun, 16.05.2010, 7:24

هشدار وبلاگ‌نویسان علیه اعدام نسبت به اجرای حکم اعدام ۶ نفر از بازداشت‌شدگان پس از انتخابات

پس از اعدام مخفیانه پنچ زندانی سیاسی در ۱۹ اردی‌بهشت، و خودداری از تحویل اجساد زندانیان به خانواده ‌های داغدار آنها برای انجام مراسم عزاداری از طرف حکومت ایران ، دادستان جمهوری اسلامی ایران عباس جعفری دولت آبادی از تائید شش حکم اعدام دیگر خبر داد.

شش حکم اعدام صادر شده برای زندانیان احمد دانشپور مقدم ، محسن دانشپور مقدم، عبدالرضا قنبری، محمد علی صارمی، جعفر کاظمی، محمد علی حاجی آقایی، مورد تائید قرار گرفته است.

اتهامات این متهمین محاربه و افساد فی الارض، اجتماع و تبانی علیه امنیت، تبلیغ علیه نظام و قصد برهم زدن امنیت کشور از طریق تحریک افراد به شورش و آشوب و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق می‌باشد.

بنا به گزارشات رسیده، در زندان اوین دوباره امکان هر گونه ارتباط زندانیان با خانواده‌ها لغو گردیده و حق تماس تلفنی وجود ندارد و همان‌گونه که مسئولان زندان اوین با قطع تلفن‌های این زندان از دو روز قبل، اقدام به اجرای حکم اعدام پنج زندانی سیاسی نمودند، خطر اجرای احکام اعدام این شش نفر نیز افزایش یافته است و بیم آن می‌رود این احکام اعدام نیز همچون دیگر اعدام‌های صورت گرفته بدون اطلاع خانواده و وکیل آن‌ها به اجرا در آید.

دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی از بیم سر کشیدن دوباره اعتراضات در سالگرد انتخابات مصادره شده ۲۲ خرداد، و برای مقابله با اعتراضات احتمالی، ایجاد فضای رعب و وحشت را در دستور کار خود قرار داده است

حکومت ایران با صدور احکام اعدام و با افزایش طرح مبارزه با بدحجابی و یا مانورهایی مثل انفجار در میدان منیریه تهران و اشاعه جو رعب و وحشت در میان مردم سعی در به رخ کشیدن قدرت خود در جامعه را دارد و در تلاش برای تحکیم موقعیت متزلزل سیاسی است غافل از این‌که با این اعدام‌ها و مانورها ترس خود را بیشتر آشکار می‌کند!

ما وبلاگ نویسان علیه اعدام ضمن این‌که نگرانی عمبق خود را نسبت به سرنوشت این زندانیان سیاسی ابراز داشته، از همه آزادیخواهان و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان دعوت می‌کنیم به طور فوری و عاجل با مقامات زیر تماس گرفته و خواهان توقف فوری همه احکام اعدام در ایران باشند.


آدرسهای تماس

The UN (سازمان ملل)
Telephone: +41 22 917 9220
Email: .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Email: .(JavaScript must be enabled to view this email address)
.(JavaScript must be enabled to view this email address)

بان کی مون
Ban Ki Moon
.(JavaScript must be enabled to view this email address)


Navi Pillay
ناوی پیلای ( رییس کمیسیون حقوق بشر)
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
-------------

عفو بین الملل
Amnesty International
International Secretariat
Telephone: +44-20-74135500
E-mail:
http://www.amnesty.org/en/contact


وبلاگ نویسان علیه اعدام
http://nabeedam.blogspot.com/
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.