جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - Friday 19 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

اسامی شماری از مادران عزادار دستگیرشده

روز یکشنبه ۱۰ ژانویه از ساعت ۹ صبح تعدادی از مادران عزا و خانواده‌های مادران عزادار که دیروز در پارک لاله توسط نیروهای امنیتی بازدشت شده بودند با رجوع به بازداشتگاه وزرا پی گیر وضیعت زندانیان خود شدند. حدود ۷۰ الی ۸۰ نفر که شامل همسران، فرزندان و بستگان آنان بود در محل حضور داشتند.

iran-emrooz.net | Sun, 10.01.2010, 14:43

آخرین خبر از مادران عزادار

۱۴ تن از مادران دربند به زندان اوین منتقل شدند و بقیه آزاد شدند


وبلاگ آغاز پایان

مادران عزادار بازداشتی را ساعت چهار بعد از ظهر از بازداشتگاه وزرا به وسیله اتوبوس به دادسرای انقلاب برده و خانواده های مادران نیز به دادسرای انقلاب مراجعه كرده و كه بعد از یك ساعت ونیم انتظار در سرما و تاریك شدن هوا دوباره مادران بازداشتی را به پلیس امنیت منتقل كردند. بعد از نیم ساعت دو مادر كه هفتاد سال سن داشته و شرایط جسمانی بسیار ناخوشایندی داشته اند كه حتی پزشك معالج آنان تاكید شدیدی داشته كه بازداشت آنان به صلاح نیست آزاد شدند.

حوالی ساعت نه الی یك ربع به ده آخرین مادران زندانی به نام های : فهیمه نوجوان – فاطمه فراهانی – محترم كارآمد كرمانی – منیژه طاهری – فرشته هادلی – حكیمه شكری – صدیقه شكری – زهرا عطار و منصوره عطار از پلیس امنیت با ارائه كارت شناسایی آزاد شدند و چهارده تن از مادران به بازداشتگاه اوین منتقل شدند .

اسامی شماری از مادران عزادار دستگیرشده

وبلاگ آغاز پایان

امروز (یکشنبه ۱۰ ژانویه) از ساعت ۹ صبح تعدادی از مادران عزا و خانواده های مادران عزادار که دیروز در پارک لاله توسط نیروهای امنیتی بازدشت شده بودند با رجوع به بازداشتگاه وزرا پی گیر وضیعت زندانیان خود شدند. حدود ۷۰ الی ۸۰ نفر که شامل همسران، فرزندان و بستگان آنان بود در محل حضور داشتند.

ساعت به ساعت خانواده ها به نگهبانی وزرا مراجعه میکردند ولی مسئولان پاسخگو نبودند و توصیه میکردند که خانواده برای پی گیری وضیعت عزیزان خود به دادسرای انقلاب مراجعه کنند. مسئولان میگفتند که اینجا تصمیمی در مورد وضیعت بازداشتی ها گرفته نمیشود و زندانیان در وزرا به صورت امانت نگهداری میشوند.

حدود ساعت ۱۲ آمبولانسی به داخل زندان رفت که این امر باعث نگرانی خانواده ها شد، زیرا ۹ نفر از زنان بازداشتی به خاطر مشکلات جسمی ناشی از سن بالا، مانند فشار خون، دیابت و…در اورژانس بیمارستانهای فیروزگر و سجاد به سر بردند. عده ای از این ۹ نفر آخر شب و عده ای دیگر را صبح به بازداشتگاه وزرا منتقل کردند.

ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر و پس از اینکه مراجعات خانواده های بی پاسخ ماند، آنها شعار هایی مانند: “مادران را آزاد کنید” ، “درود بر مادران” و “مادران، مادران” سر دادند. سپس عده ای از این افراد به وسط خیابان رفته و راه را بر ماشین های رهگذر بستند تا توجه عابران و سر نشینان خودروها و همسایه ها را به بازداشت مادران عزا جلب کنند. در همین هنگام دو نفر جوان از داخل یک خودرو که مشغول فیلم و عکاسی از تجمع خانواده ها و مادران بودند توسط ماموران به داخل بازداشتگاه برده شدند.

در ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه ماموران با برخوردی خشن و توهین آمیز با قصد پراکنده کردن افرادی که در مقابل وزرا تجمع کرده بودند به میان جمعیت آمده و شروع به فیلم برداری و عکاسی کردند.

یکی از ماموران که توسط مادران شناسایی شد سروان علی آل بویه نام دارد. گفتنی است که سروان آل بویه یکی از مامورانی است که هر هفته در پارک لاله برای پراکنده کردن و بازداشت مادران حضور دارد.

اسامی بازداشت شدگان توسط ماموران وزرا دیشب به صورت شفاهی اعلام شد.
گفتنی است که اسامی ۳۳ نفر در این رابطه توسط ماموران اعلام شده ولی تمامی اسامی اعلام شده قابل فهم نبود.

اسامی در دست به شرح زیر است:

۱. زهرا عطار
۲. معصومه عطار
۳. مریم حسین قلیزاده
۴. انسیه بخشای
۵. فرشته تعادلی
۶. فاطمه فرهادی
۷. فاطمه رستگار
۸. حکیمه شکری
۹. کبری نجف پور
۱۰. طوبی دارالشفایی
۱۱. طاهره اخشای
۱۲. منیژه طاهری
۱۳. زهرا افروز
۱۴. زری نوجوان
۱۵. ثریا جعفری
۱۶. لیلا سیف اللهی
۱۷. فاطمه صالحی
۱۸. منصوره بهکیش
۱۹. نصرت خاکی
۲۰. صدیقه شکری
۲۱. عشرت خبرحسن
۲۲. ژیلا مهدویان
۲۳. زیبا شکور صدیقی
۲۴. محترم کارآمد
۲۵. فریده صحرایی
۲۶. ملیحه صحرایی
۲۷. خانم ایزدی
۲۸. رقیه ؟؟. تبریزی
۲۹. اکرم نقای؟؟
۳۰. فریده (فامیل نامفهموم)
۳۱. فائزه (فامیل نامفهوم)
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.