شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - Saturday 20 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

مدرسان سیاسی از میان نظامیان سپاه پاسداران است

وظیفه این مدرسان آگاه ساختن دانش‌آموزان از فتنه‌های دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی است. علاوه بر این آنها باید راه درست مقابله با تهاجم فرهنگی كه یك خطر جدی برای دانش‌آموزان است را به آنان آموزش دهند. مدرسان سیاسی از میان نظامیان سپاه پاسداران است.

iran-emrooz.net | Sun, 29.11.2009, 16:02

سلام: وظیفه این طرح در سطح مدارس " آگاه ساختن دانش‌آموزان از فتنه‌های دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی است"، "كارشناسان تربیت سیاسی آموزش و پرورش علاوه بر این وظیفه باید راه درست مقابله با تهاجم فرهنگی كه یك خطر جدی برای دانش‌آموزان است را به آنان آموزش دهند."

هنوز پس لرزه‌های حمایت‌های دانش آموزان از جنبش سبز در بدنه وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و مدیران این نهاد مسول تعلیم و تربیت فرزندان مردم درصددند تا به هر نحو ممکن بر عقیده و فکر و تصمیم گیری های سیاسی دانش آموزان نیز اعمال نفوذ کنند و این بار در طرحی تازه تصمیم به راه‌اندازی بخشی با نام "مدرسان تربیت سیاسی" در مدارس گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سلام، در انتخابات 22 خرداد امسال یکی از نکات قابل توجه حمایت بخش قابل توجهی از دانش آموزان مقاطع متوسطه و دبیرستان از نامزدهای اصلاح طلب بود و حتی دانش آموزانی که حق رای در انتخابات را هم نداشته به نحوی خود را با جنبش سبز به راه افتاده هم شکل می کردند، با آغاز به کار مدارس و با گذشت 3 ماه از انتخابات و وقایع پس از آن شور جنبش سبز همچنان در میان دانش آموزان پایان نگرفته بود و این بار آنان بودند که خبر ساز شدند و در انتخابات های داخلی مدارس خبرها یکی پس از دیگری منتشر شد که میرحسین موسوی در فلان مدرسه در فلان شهر انتخاب شده و دامنه این انتخاب بقدری گسترده شد که در نهایت بیشتر مدارس از اعلام نتایج انتخابات های داخلی خود سر باز زدند تا نام نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری از صندوق های مدارس خارج نشود.

شاید بتوان گفت که اینها جرقه هایی بودند که مسولان آموزش پرورش را به راه ندازی بخش "تربیت سیاسی" در مدارس سوق داد و درصدد آموزش مربیانی برای این امر شدند، معاون فرهنگی، هنری دفتر فضاسازی قرآنی و گسترش نماز و عترت آموزش و پرورش در خصوص این مسئله به خبرگزاری فارس گفته است که حدود 4 هزار مربی تربیت سیاسی برای حضور در مدارس و آموزش به دانش آموزان دوره دیده و فعالیت خواهند کرد.

زهرا پناهی روا معاون فرهنگی، هنری دفتر فضاسازی قرآنی و گسترش نماز و عترت در همایش كارشناسان امور سیاسی معاونت پرورشی و تربیت بدنی کل كشور در اردوگاه شهید باهنر تهران در خصوص این طرح جدید می گوید: "كارشناسان تربیت سیاسی آموزش و پرورش فعالیت‌های فرهنگی شایسته‌ای را در راستای مقابله با تهدید‌هایی كه از طرف بیگانگان، دانش‌آموزان را تهدید می‌كند، انجام داده‌اند."

وی وظیفه این طرح را در سطح مدارس " آگاه ساختن دانش‌آموزان از فتنه‌های دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی است" و اضافه کرده است "كارشناسان تربیت سیاسی آموزش و پرورش علاوه بر این وظیفه باید راه درست مقابله با تهاجم فرهنگی كه یك خطر جدی برای دانش‌آموزان است را به آنان آموزش دهند."

این اولین باری نیست که در دولت محمود احمدی نژاد وزارت آموزش و پرورش سعی می کند با استفاده از ابزارهای اینچنینی سعی در تاثیر گذاری بر دانش آموزان را می گیرد. در دولت دوم سیدمحمد خاتمی و در دوران وزارت مرتضی حاجی وی با استدلال اینکه معاونت پرورشی اصولا کارکردی در مدارس ندارد اقدام به حذف این معاونت که بیشتر به کارهای عقیدتی و تحت فشار قرار دادن دانش آموزان برای انجام امور عقیدتی در مدارس اقدام کرد، اما با روی کار آمدن دولت نهم وزیر آموزش و پرورش محمود احمدی نژاد در اولین اقدام خود اقدام به احیای این معاونت با عنوانی جدید به نام "معاونت پرورشی و تربیت بدنی" نمود که امروزه پس از گذشت 4 سال دقیقا همان کارکرد معاونت پرورشی در گذشته را اجرا می کند.

شنیده شده است که مدرسان سیاسی از میان نظامیان سپاه پاسداران است که به مدارس اعزام می شوند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.