شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - Saturday 25 May 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

مراسم روز جهانی حقوق بشر در کلن

مراسم بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر در کلن - یکشنبه ۱۳ دسامبر همراه با نمایش "یک پرونده، دو قتل" از نیلوفر بیضایی بهمراه صحبت پایانی با ایشان / پیام خانم لادن برومند / اجرای موسیقی توسط گروه کافران بی‌نام /...

iran-emrooz.net | Tue, 08.12.2009, 23:14

خانه همبستگی مهر
Deutsch- Iranischer Freundschaftsverein - MEHR e.V.

بیانیه خانه همبستگی مهر و سبزها
بمناسبت برگزاری روز جهانی حقوق بشر در کلن


قدر والای بشر گردد از آن روی پدید
کز حقوق بشری، خرد و کلان بهره ورست
گر نباشد به جهان، محترم این جمله حقوق
سعی انسان ز پی صلح و سعادت هدرست

جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران، از جمله در دوره اخیر، با شعار و برنامه انتخابات آزاد و با شرکت میلیونها ایرانی برای دسترسی به حقوق و آزادیهای فردی، اجتماعی، سیاسی و مطالبات اقتصادی اوج گرفت. رویکرد گسترده مردم به خواستها و برنامه هائی از قبیل: آزادی بیان، عقیده و مطبوعات؛ آزادی زندانیان سیاسی و مقابله با اعدامها؛ آزادی اجتماعات؛ آزادی ایجاد نهادها و احزاب و سازمانهای سیاسی؛ حقوق برابر زن و مرد؛ تامین حقوق اقوام و اقلیتهای مذهبی، آزادیهای فردی و از جمله آزادی انتخاب پوشش؛ تقسیم عادلانه درآمدهای حاصل از فروش نفت؛ ایجاد اشتغال و تامین خدمات و حقوق اجتماعی برای قشرهای مختلف مردم و سایر تعدیلهای اقتصادی و کاهش شکاف فقر و ثروت بیانگر رشد آگاهی مردم میهنمان در زمینه های حقوق شهروندی خود و میزان آشنائی شان با مندرجات و خواستهای مطروحه در بیانیه حقوق بشر میباشد.

تقلب بزرگ در انتخابات و دروغ و کودتای برنامه ریزی شده نتوانستند در عزم و اراده مردم خلل ایجاد کنند و مردم را به عقب نشینی وادار نمایند. ملت ایران با پیکار و تلاش پیگیرانه و همبسته خود در دفاع از حقوق شهروندی، در برابر نظام استبداد دینی و دولت کودتاگر خامنه ای ـ احمدی نژاد با وجود کشتارهای خیابانی، شکنجه و تجاوز جنسی، اعدام و نمایش های اعتراف گیری قهرمانانه ایستاده است.

جنبش مردمی که با نمادهای سبز در دوره اخیر گسترش و ابعاد تازه ای یافته است، در ماههای اخیر به لحاظ غنای فکری و شعارهای راهبردی و گسترش و انعطاف و انطباق اشکال ساختاری و سازمانی، رفته رفته به یک جنبش بزرگ ملی و دموکراتیک فرا روییده است. رزم بزرگ ملی و پهلوانی ملت ایران در برابر یکی از غیرانسانی ترین و بیرحم ترین حکومتهای دنیا بشارتگر فصل نوینی از نگاهبانی حقوق بشر و آرمانهای انسانی و بهروزی مردممان در دهه آغازین قرن کنونی است.

نظام ولائی به غلط می پنداشت که مردم پس از سه دهه سرکوب و فشار، فریب خورده و افسون گردیده و شکست و تسلیم را پذیرفته اند. فرزندان کوروش کبیر و کاوه آهنگر اما، آگاه و بیدار با لوح و منشور حقوق بشر و با افراشتن پرچم دادخواهی، با امواج میلیونی برای برپائی ایرانی آزاد و آباد و برای بهروزی خویش در برابر بردیای دروغین و ضحاک زمان روانه کارزار رهائی شده اند.

با بزرگداشت شکوهمندانه این روز جهانی همگام و همآوا و همراه با هم میهنانمان در ایران و سراسر جهان، در راستای گسترش پیکار آزادیخواهانه و پیروزی نبرد سرنوشت ساز و نیل به آزادی، استقلال و دموکراسی برای میهنمان بپاخیزیم.


زمان: 13 دسامبر 2009 میلادی، ساعت 16:30 تا 20:00
مکان: سالن کاریتاس
Stolze Str. 1a
Linie 18, Haltstelle: Eifelwall


برای اطلاعات بیشتر از سایت همبستگی شهروندان دیدن کنید:
http://www.hambastegi-iranian.com


خانه همبستگی مهر
جوانان و دانشجویان سبز، کلن
جمعیت پشتیبانی از مبارزات دموکراتیک مردم ایران، کلن


نوامبر ۲۰۰۹ میلادی
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.