دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - Monday 26 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

آزادی اعضای بازداشت شده تحکیم وحدت

اعضای بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت، صبح امروز شنبه آزاد شدند. این افراد صبح روز جمعه در پارک جمشیدیه تهران بازداشت شده بودند. مرتضی سیمیاری از دیگر اعضای شورای مرکزی این تشکل در مصاحبه با دویچه وله ای خبر را تیید کرد.

iran-emrooz.net | Sat, 03.10.2009, 11:05


به گزارش خبرنامه امیرکبیر، صبح جمعه در پارک جمشیدیه نزدیک به ۲۰ تن از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم و اعضای شورای تهران این اتحادیه در پارک جمشیدیه تهران، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. مهدی عربشاهی، میلاد اسدی ، فرید هاشمی و نسیم سرابندی از جمله اعضای بازداشت شده شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بودند.

هم چنین مرتضی سیمیاری از دیگر اعضای شورای مرکزی این تشکل در مصاحبه با دویچه وله ضمن تائید این خبر، این احضارها و بازداشت‌های کوتاه مدت یا طولانی نشانه‌ای از سردرگمی دولت کنونی در برخورد با اعتراضات مردمی دانست.

خبرهای تایید نشده دیگر حاکی است که شب گذشته سه دانشجو در کودی دانشگاه بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود ساعت 2030 امشب دانشجویان کوی دانشگاه تهران با شعار نصرمن الله وفتحا قریب و دیکتاتور هسته ای بگیر بخواب خسته ای به مصاف کودتاچیان رفتند کودتاچیان ازساعت 17 تا20.30 كوي دانشگاه را محاصره كردند و 3 نفر از دانشجويان را در كوي دانشگاه دستگير كردند. محل تجمع جلو يكي از خوابگاههاي پسران بوده است


اطلاعیه روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت

صبح امروز جمعه دهم مهرماه 1388 درحالی که دانشگاه‌های سراسر کشور به مرور بازگشایی می شوند و اندک اندک صدای اعتراض ملت ستم‌کشیده علیه دولت کودتا از نهاد دانشگاه بلند می‌شود، نیروهای انتظامی با حمله به یک جمع دوستانه و غیر رسمی متشکل از جمعی از فعالان دانشجویی و اعضای شورای مرکزی و شورای عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت) دستکم هفده تن از آنان از جمله سه نفر از اعضای شورای مرکزی این اتحادیه را بازداشت کرده‌اند.

اسامی فعالان دانشجویی بازداشت شده که تاکنون محرز شده به این شرح است: مهدی عربشاهی (دبیر تشکیلات و عضو شورای مرکزی)، میلاد اسدی (دبیر صنفی و عضو شورای مرکزی)، فرید هاشمی (دبیر واحد آموزش و تحقیقات و عضو شورای مرکزی)، نسیم سرابندی (دبیر کمیسیون زنان و دانشجوی دانشگاه تهران)، عزت تربتی (دانشجوی دانشگاه تهران)، مونا غفاری (دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر)، مجید عباسی (دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر)، زهرا نیک سرشت (دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر)، سیاوش حاتم (دانشجوی دانشگاه همدان)، حمزه موذن (دانشجوی دانشگاه شهید عباسپور)، احمد احمدیان (دانشجوی دانشگاه تهران)، امیر حسین معظمی (دانشجوی دانشگاه شهید عباسپور)، محمد رضایی (دانشجوی دانشگاه شهید عباسپور)، حسین معصومی (دانشجوی دانشگاه آزاد)، حامد عزیزی (دانشجوی دانشگاه آزاد)، سجاد الله آبادی (دانشجوی دانشگاه شهید عباسپور)، سارا اسمی زاده (دانشجوی دانشگاه تهران).

دفتر تحکیم وحدت ابراز امیدواری می‌کند که چنین اقدام عجولانه‌ای، خودسرانه و بدون طراحی امنیتی صورت گرفته باشد چرا که پذیرش مسئولیت این برخورد غیرقانونی از سوی مقامات عالی و عدم آزادی این دانشجویان به روشنی نشانه نابخردی و فقدان تسلط عقلانیت نسبی بر عملکرد دستگاه‌های امنیتی و انتظامی است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت) همچنین ضمن جلب توجه مسئولان ذی‌ربط به شرایط ملتهب محیط‌های دانشجویی تاکید می‌کند که عدم آزادسازی فوری تمامی این فعالان دانشجویی توام با پذیرش کلیه عواقب غیرقابل پیش‌بینی آن خواهد بود و قطعا اقدامات کور و شتابزده‌ای از این دست نه تنها کمکی به آرامش فضای دانشگاه‌ها نخواهد کرد بلکه به مثابه انداختن جرقه‌ای در انبارهای باروت خواهد بود.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت
دهم مهرماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.