پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - Thursday 18 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

اوج بی‌شرمی ایادی کودتا

مادر اشکان سهرابی گفت که به خانواده‌ی او پیشنهاد داده‌اند که ۱۰ میلیون تومان بگیرد و در تلویزیون مصاحبه کند و چیزهایی که می‌خواهند بگوید. همچنین گفت که از هلال احمر برای دلجویی آمده بودند و به او گفته‌اند که دیه‌ی پسرش را می‌دهند.

iran-emrooz.net | Thu, 17.09.2009, 22:09

مادر اشکان سهرابی: پیشنهاد دادهاند که ۱۰ میلیون تومان بگیرید و در تلویزیون چیزهایی که میخواهیم را بگویید

در سری نمایش فیلمهای تحسین شده‌ی خانه‌ی سینما ۲۴ شهریور فیلم زیر پوست شهر به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد در سینما اریکه‌ی ایرانیان پخش شد. خانم بنی‌اعتماد از خانواده‌های کشته شدگان حوادث اخیر هم دعوت کرده بود که در این مراسم شرکت کنند. علاوه بر این خانواده‌ها جمع زیادی از فعالان حقوق زن و مادران عزادار و مادران صلح نیز شرکت کرده بودند. استقبال مردم از این مراسم به حدی بود که علاوه بر پر شدن سالن، عده‌ی زیادی نیز به صورت ایستاده فیلم را دیدند. تعداد زیادی از مردم با لباس‌ها و نمادهای سبز در این مراسم شرکت کرده بودند؛ که با توجه به محتوای فیلم خیلی احساساتی شده بودند.

بعد از فیلم خانم بنی‌اعتماد از مشکلات طوبی شخصیت اصلی فیلم گفت و اضافه کرد که من فيلمساز شرمنده‌ام كه دوربينم در اين شرايط اجازه پيدا نكرد تا تصويري از واقعيت اين دوران و آنچه كه بر مادران و همسران اين سرزمين گذشت را ثبت كند. او ادامه داد که در اين روزگار وانفسا ديگر جايي براي سينما كه قرار است، آينه تمام نماي جامعه باشد نمي‌ماند، چه برسد به اينكه جشني برايش گرفته شود. سپس او مادر شهیدان سهراب اعرابی، اشکان سهرابی و ندا آقا سلطان، که در مراسم شرکت کرده بودند، را معرفی کرد که آنها با تشویق شدید مردم روبرو شدند. سپس خانم بنی‌اعتماد به احترام کشته شدگان اخیر یک دقیقه سکوت اعلام کرد.وقتی رخشان بنی‌اعتماد در صحبتهایش گفت که برای داغ دل همه‌ی مادران و طوبی‌ها، مادر ندا آقا سلطان بلند بلند گریه کرد و این کار باعث شد تا افراد زیادی به گریه بیفتند. به حدی که در یک دقیقه سکوت هم صدای گریه‌ی جمعیت قطع نشد. در انتها نیز مردم دستهایشان را به علامت V بالا گرفتند و سالن را ترک کردند.

بعد از بیرون آمدن خانواده ها مشغول صحبت شدند.
بعد از مراسم با مادران شهدا مشغول گفت‌وگو شدیم و اخبار ناخوشایند و متأثر کننده‌ای شنیدیم. مادر اشکان سهرابی گفت که به خانواده‌ی او پیشنهاد داده‌اند که ۱۰ میلیون تومان بگیرد و در تلویزیون مصاحبه کند و چیزهایی که می‌خواهند بگوید. او با ناراحتی عجیبی می‌گفت و ادامه داد که آنها راه نداده. همچنین گفت که از هلال احمر برای دلجویی آمده بودند و به او گفته‌اند که دیه‌ی پسرش را می‌دهند. مادر اشکان بغض کرده بود و می‌گفت به آنها گفته که دو برابر دیه را می‌دهم و پسرتان را می‌کشم. قبول می‌کنید؟ او ادامه داد که مردم که ما را می‌بینند از ما میخواهند که خودمان را نفروشیم و به صبرمان ادامه دهیم.

مادر ندا آقا سلطان هم حال و روز بهتری نداشت. او گفت که گروهی به خانه‌ی آنها آمده‌اند و برای آنها قرآن آورده‌اند و لوحی که رویش نوشته بود بنا بر گفته‌ی رهبر باید از شما دلجویی کنیم. او می‌گفت که اصلاً لحن‌شان به دلجویی نمی‌خورد و برای رفع تکلیف آمده بودند و همین باعث شده که پدر ندا هم عصبانی شود و آنها را داخل منزل راه ندهد.
همچنین آنها گفتند که در دادگاه با آنها رفتار خیلی بدی می‌شود. به طوری که آنها را از ادامه‌ی بررسیها منصرف کنند. لازم است اضافه کنیم که دیروز هم دادگاه اشکان سهرابی بود و خانواده‌ی آنها هم از برخورد بسیار بد مسئولان در دادگاه شاکی بودند.

به نقل از وبلاگ آق بهمن
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.