جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - Friday 19 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

هشدار نسبت به عواقب برخورد با کروبی

بیانیه مشترک ادوار تحکیم و دفتر تحکیم: به گردانندگان امور و تصمیم‌گیران نسبت به عواقب غیرقابل پیش بینی هرگونه برخوردی با آقایان کروبی و موسوی هشدار داده و به آنها متذکر می‌شویم که یکبار دیگر فریب سناریوهای خطرناک و بی‌پایه‌ عده‌ای که حتی از پوشاندن آثار آشکار دستکاری‌شان در آراء ملت نیز ناتوانند، نخورده و کار را برای خود و کشور از این که هست دشوارتر نکنند و بدانند که بنای ظلم و دروغ سست‌تر از آن است که می‌پندارند.

iran-emrooz.net | Tue, 18.08.2009, 11:00

بیانیه مشترک سازمان دانش آموختگان ایران و دفتر تحکیم وحدت در حمایت از مهدی کروبی

«نسبت به عواقب برخورد با کروبی هشدار می‌دهیم»

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت) که از حامیان مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری بودند، با انتشار بیانیه‌ای تاکید کردند که وی و سایر رهبران جنبش اصلاحی مردم را در برابر موج توهین‌ها و تهدیدات اخیر تنها نخواهند گذاشت.

متن کامل این بیانیه مشترک به شرح زیر است:

زمزمه‌های شومی که از مدتها پیش در محافل اقتدارگریان و عوامل و حامیان کودتای 22خرداد، مبنی بر برخورد قضایی با رهبران جنبش اصلاحی مردم ایران یعنی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی جریان یافته بود، اندک اندک به تریبون‌های رسمی و علنی راه یافته و برخی صاحب منصبان نابخرد در روزهایی که آبروی دستگاه قضایی به دلیل بازداشت و محاکمه نمایشی جمعی از دلسوزان و کوشندگان در راه منافع ملی و حقوق مردم، ریخته و خشم ملت از اینگونه رفتارها برانگیخته شده است، اظهاراتی در همین رابطه را مطرح کرده و می‌کنند.

چنین تهدیداتی به ویژه پس از انتشار نامه جناب آقای کروبی خطاب به رییس مجلس خبرگان رهبری، در تشریح عمق فجایعی که به دست عمال عده‌ای کودتاچی در بازداشتگاه‌ها بر زندانیان می‌رود، شدت گرفته و سخنان هماهنگ‌شده تعدادی از ائمه جمعه نشان دهنده آغاز رسمی و علنی پروژه برخورد قضایی با ایشان و سایر رهبران اصلاحات از سوی کسانی است که آشفتگی آنها از طرح اتهام شکنجه در زندان‌ها، نشانه‌های قابل توجه‌ای را پیش‌روی افکار عمومی قرار می‌دهد.

امروز توهین‌ها و تهمت‌های ناروایی که به کروبی نسبت داده می‌شود و جفاهایی که بر او می‌رود در واقع چیزی نیست جز پاشیدن خاک بر چهره آفتاب و کوششی قبیح برای انکار جنایاتی که وجدان مشترک یک ملت را متاثر کرده و لکه ننگی بر تاریخ این کشور گذارده است.

به عنوان بخشی از جامعه دانشگاهی کشور به متصدیان امور هشدار می‌دهیم راهی که در پیش گرفته‌اید جز فساد و تباهی بیش از پیش برای شما ثمری ندارد. بنگرید که عاقبت عدم تمکین از اراده ملت چیست و چگونه در راه اصرار بر یک اشتباه، تا آنجا پیش رفته‌اید که در تریبون نماز جمعه آبروی نظام را برابر با آبروی مشتی متجاوز به حقوق و نوامیس مردم تعبیر می‌کنند.

ما به عنوان سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت) که در دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری با عنایت به مواضع توسعه‌گرا، حق‌طلبانه، صریح و جامع جناب آقای مهدی کروبی از کاندیداتوری ایشان پشتیبانی کرده‌ایم، با صدور این بیانیه مشترک اعلام می‌داریم که حمایت از این بزرگوار تنها محدود به دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ایام پیروزی و کامیابی نبوده و قطعا در روزهای سخت و دشواری که اقتدارگرایان نه تنها آراء ملت را به یغما برده بلکه امنیت، جان و آبروی آنان را نیز در راه غصب حکومت و امحای جمهوریت نظام نادیده انگاشته‌اند، در کنار این سیاستمدار شجاع و حق‌طلب و نیز سایر راهبران جنبش اصلاحی مردم ایران خواهیم ماند.

همچنین به گردانندگان امور و تصمیم‌گیران نسبت به عواقب غیرقابل پیش بینی هرگونه برخوردی با آقایان کروبی و موسوی هشدار داده و به آنها متذکر می‌شویم که یکبار دیگر فریب سناریوهای خطرناک و بی‌پایه‌ عده‌ای که حتی از پوشاندن آثار آشکار دستکاری‌شان در آراء ملت نیز ناتوانند، نخورده و کار را برای خود و کشور از این که هست دشوارتر نکنند و بدانند که بنای ظلم و دروغ سست‌تر از آن است که می‌پندارند.

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت)
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)
27/مرداد/1388
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.