شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - Saturday 20 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

جزئیات قتل حسین اخترزند توسط بسیجی‌ها

حسین اخترزند در درگیریهای اصفهان در در روز ۲۵ خرداد به طرز وحشیانه‌ای به شهادت رسید. حسین ۳۲ سال داشت و نان‌آور خانواده بود. بسیجی‌ها او را به‌هنگام فرار در پشت بام یک خانه‌ی سه طبقه بدام انداخته و پس از ضرب و شتم وحشیانه، به پایین پرتاب می‌کنند.

iran-emrooz.net | Tue, 28.07.2009, 22:28

"حسین اخترزند" در درگیریهای اصفهان در در روز ۲۵ خرداد به طرز وحشیانه‌ای به شهادت رسید. "حسین اخترزند" فرزند مرحوم مرتضی، ۳۲ ساله (متولد ۲۷ آذر ماه سال ۱۳۵۵) نان آور خانواده بود. وی در روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه بعد از کار به سمت دروازه شیراز حرکت می‌کند. آنجا کانون در گیریها بوده و عده‌ای بسیجی و لباس شخصی به دنبال تعدادی از مردم می‌گذارند و حدود ۱۵ نفر از مردم از درب پارکینگ مجتمع پزشکان (واقع در دروازه شیراز – بن بست‌هاله) وارد ساختمان می‌شوند و هر کدام به طبقه و یا اتاقی پناه می‌برند. اما متاسفانه حسین و یک نفر دیگر که هنوز نامش را نمی‌دانیم در پشت بام طبقه سوم به دست بسیجی‌ها می‌افتند و مورد ضرب و شتم بسیار زیادی قرار می‌گیرند و بسیجی‌های بیرحم آنها را از طبقه‌ی سوم به پایین پرتاب می‌کنند.

شخص دیگر که همراه حسین بوده به دست لباس شخصی‌ها می‌افتد و طبق گفته‌های شاهدان، پرچمی دور بدنش پیچیده و او را به مکان نا معلومی برده‌اند. اما بدن نیمه جان حسین را چند تن از مردم می‌بینند و یک پزشک انسان دوست با بیمارستان شریعتی (واقع در ۱۰۰ متری محل وقوع) تماس گرفته و اورژانس به محل حادثه آمده است و علیرغم مداخله‌ی نیروهای امنیتی که اجازه‌ی بردن حسین به بیمارستان را نمی‌داده اند، مردم تجمع کرده و با آمبولانس او را به بیمارستان رسانده‌اند. اما متاسفانه در شامگاه در مقابل چشمان مادر و خواهر و برادرانش جان سپرد. البته به گفته‌ی یکی از پرستاران وضعیت حسین آنقدر وخیم بود که مرگ از زندگی برایش بسیار بهتر بود.زیرا که او قطع نخاع شده بود و هیچ جای سالمی در بدنش نمانده بود.

نیروهای امنیتی به خانواده حسین تاکیید داشتند که او در اثر سهل انگاری روی ایرانیتهای پوسیده‌ی پشت بام افتاده و کشته شده است. حتی یکی از فرماندهان سپاه چند روز پیش در یک سخنرانی باکمال بی‌شرمی اعلام کرد که ما در اصفهان تنها یک کشته داشتیم آنهم به خاطر استعمال مواد مخدر (شیشه) بوده است.

نیروهای امنیتی فشارهای زیادی را بر این خانواده وارد داشتند و از همه نزدیکان تعهد گرفتند که کشته شدن حسین را تصادف اعلام کنند تا جنازه وی را تحویل دهند. حتی در مراسم ختم 5 نفر مسلح (۳ مرد و ۲ زن) را آوردند که مراقب اوضاع باشند. تمام مراحل کفن و دفن او را یکی از عوامل خودشان انجام داد و حتی زیارت عاشورا که موقع خاک سپاری خوانده شد را نیز یکی از همین افراد خواند. ضمن اینکه موقع حمل تابوت از گفتن "الله اکبر" جلوگیری کردند!!!

اما خدا را شکر با همه‌ی این فشارها تمام مردم اصفهان از این قضیه خبردار شدند و حتی آقای نکوئی ( رئیس ستاد میرحسین موسوی در اصفهان ) نیز در مراسم وی شرکت داشت. این خبر در بسیاری از سایت‌ها و وبلاگها درج شده است.

برخلاف اینکه امنیتی‌ها تاکیید داشتند که او خودش در اثر غفلت افتاده اما آثار جراحات زیاد روی دست چپ، پای چپ و راست، کمر، پهلو و پارگی عمیق دست راست (که در برگه‌ی پزشکی قانونی نیز ثبت شده است) و نیز شاهدانی که آنجا بوده‌اند و صدای ضرب و شتم و فریادهای حسین را شنیده اند، همگی گواهی است بر اینکه او قبل از افتادن مورد ضرب و شتم زیادی قرار گرفته است. امیدواریم این خبر را به گوش تمام جهان برسانید تا همه بدانند " حسین اخترزند" را بیرحمانه تر و سنگدلانه تر از بقیه کشتند.

آدرس منزل حسین: اصفهان. خیابان رباط دوم (شهید رضی). خیابان مخابرات. کوچه سلطانی. فرعی اول سمت راست. منزل اول سمت چپ (در سبز رنگ). طبقه‌ی دوم.
آدرس قبر : باغ رضوان، قطعه ۱۷- بلوک ۱
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.