سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Tuesday 23 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

اصلاح‌طلبان فرصت را از دست ندهند

انصاری‌راد: شرایط امروز جامعه به هیچ عنوان اجازه سهل‌انگاری، مسامحه و از بین بردن فرصت را به اصلاح‌طلبان نمی‌دهد و به نظر من برای طرف مقابل اصلاحات و قدرت حاكم نیز آخرین فرصت است. اصلاح‌طلبان هیچ چاره‌ای جز ادامه مسیر ندارند و باید هزینه پرداخت كنند.

iran-emrooz.net | Sun, 26.07.2009, 14:27

ایلنا: رئیس‌كمسیون اصل ۹۰ مجلس ششم تاكید كرد: اگر حاكمیت دقیق و حكیمانه شرایط را بررسی كند از آقایان موسوی، خاتمی، كروبی و هاشمی فردی سالم‌تر كه خود را فرزند جمهوری اسلامی بداند و مصالح اسلام و ایران و جمهوری اسلامی در نظر داشته باشد ، برای برون رفت از وضعیت فعلی پیدا نخواهد كرد.

حسین انصاری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در تحلیل خود از آینده جنبش اصلاح‌طلبی پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری با تاكید بر اینكه معتقدم پس از این انتخابات موانع اصلاح‌طلبی برای اولین‌بار برطرف شده است، اظهار داشت: بعد از انتخابات نه ‌تنها مانعی برای فعالیت‌های اصلاح‌طلبان ایجاد نشده است، بلكه شرایط كشور بیش از هر زمان دیگری برای فعالیت‌های اصلاحی آماده‌تراست و این مسئله یك ضرورت انكار ناپذیر است.

وی ادامه داد: اگر تا پیش از انتخابات اصلاح‌طلبان در درون خود موانعی برای فعالیت‌های خود احساس می‌كردند و گاهی برخی محافظه‌كاری‌ها و احتیاط‌ها و ملاحظات آنها را از اتخاذ تصمیمات درست، قاطع و حساب‌شده برای اصلاحات باز می‌داشت ‌و‌یا این جریان فرصت‌هائی را به خاطر ملاحظاتی تلف كرد، در شرایط فعلی موانع درونی اصلاح‌طلبان رفع شده است و آنها هیچ چاره‌ای جز اقدامات جدی با برنامه‌ریزی و حساب شده و تعیین استراتژی و تاكتیك‌های مناسب ندارند.

نماینده سابق مجلس با تاكید بر اینكه هرگونه سهل‌انگاری و مسامحه سبب از بین رفتن فرصتی است كه برای اصلاح‌طلبان ایجاد شده و بعید است این فرصت نه‌تنها به این صورت بلكه‌حتی به صورت‌های دیگر تكرار شود‌، گفت: بر این اساس اصلاح‌طلبان هیچ چاره‌ای جز ادامه مسیر ندارند و باید هزینه پرداخت كنند و البته این معنایش این نیست كه خشونتی در كار باشد و یا زمینه خشونت در جامعه فراهم شود، قطعا باید با مسالمت كامل و حفظ همه شرایطی كه مسالمت اجتماعی را حفظ می‌كند اقدام كنند و آماده فداكاری و پرداخت هزینه باشند.

انصاری‌راد با بیان اینكه باید حساب كسانی كه دست به خشونت می‌زنند از حساب اصلاح‌طلبان و مردم مسالمت‌جو جدا كرد، گفت: شرایط امروز جامعه به هیچ عنوان اجازه سهل‌انگاری، مسامحه و از بین بردن فرصت را به اصلاح‌طلبان نمی‌دهد و به نظر من برای طرف مقابل اصلاحات و قدرت حاكم نیز آخرین فرصت است و اگر بخواهد این فرصت را از اصلاح‌طلبان دریغ كند و زمینه اصلاحات را ببرد و شرایط خشونت را بر جامعه مسلط كند، حاكمیت فرصت اصلاح اجتماعی را از دست خواهد داد و شرایط اجتماعی به طرفی خواهد رفت كه هیچ فرد یا جناحی بهره‌ای از آن نخواهند برد و حاكمیت باید این زخم‌ها را مرهم بگذارد و این رفتارها از حكومتی بنام اسلامی هرگز مجاز نمی‌باشد.

وی با تاكید بر اینكه معتقدم شرایط برای تحولی صحیح و معقول فراهم است، گفت: در این شرایط بر اصلاح‌طلبان واجب است كه در این راستا اقدام كنند و وظیفه حاكمیت است كه این فرصت را از اصلاح‌طلبان سلب نكند و با آنان هماهنگی داشته باشد و شرایط را برای اصلاحات فراهم كند وگرنه شرایط اجتماعی به طرفی خواهد رفت كه همه زیان خواهند دید .

انصاری‌راد در پایان تاكید كرد: اگر حاكمیت دقیق و حكیمانه شرایط را بررسی كند از آقای موسوی، خاتمی، كروبی و هاشمی فردی سالم‌تر كه خود را فرزند جمهوری اسلامی بداند و مصالح اسلام و ایران و جمهوری اسلامی در نظر داشته باشد ، برای برون رفت از وضعیت فعلی پیدا نخواهد كرد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.