يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - Sunday 21 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

برای استیفای حقوق ملت ایران ایستاده‌ام

برای استیفای حقوق ملت ایران ایستاده‌ام

آمادگی دارم تا نشان دهم چگونه مجرمان انتخاباتی در كنار مسببان اصلی اغتشاشات اخیر قرار گرفتند و خون مردم را بر زمین ریختند و اكنون كوشش می‌كنند صحنه‌هایی را كه صدها شاهد و دهها تصویر آن را گواهی می‌دهند به گونه‌ای دیگر جلوه دهند.

iran-emrooz.net | Thu, 25.06.2009, 12:59

بیانیه شماره ۸ مهندس موسوی:

با ترفندهایی كه ماهیت آن برای همه مردم روشن شده است از صحنه بیرون نمی‌روم

۴ تیر ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۰۱

مهندس میرحسین موسوی بیانیه شماره ۸ خود که حاوی نکات مهمی درباره وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها ، کوتاه نیامدن از استیفای حقوق ملت ایران كه امروز به خون به ناحق ریخته شده جوانان این كشور آبیاری شده ، چگونگی ادامه یافتن اعتراض‌ها در عین حفظ آرامش و پرهیز از ایجاد تنش و ... است را در اختیار سایت «کلمه» قرار داد.
متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
مردم هوشیار و شریف ایران

طی روزهای اخیر صدا و سیما، خبرگزاریهای دولتی، برخی روزنامه‌های دولتی و سایتهای اینترنتی وابسته به دولت و روزنامه كیهان، بخش عمده‌ای از فضای خود را به وارونه جلوه دادن آنچه قبل، حین و پس از برگزاری دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران رخ داد، اختصاص داده‌اند. آنها با استفاده از امكاناتی كه متعلق به شماست، نه تنها به پنهان ساختن تخلفات و حوادث دلخراشی كه در ایام اخیر اتفاق افتاد می‌پردازند بلكه مسئولان مستقیم و غیرمستقیم آن را كسی معرفی می‌كنند كه تنها شما را در مسیر احقاق حقی كه داشته‌اید همراهی كرده است.

واقعیتی كه آنان بیهوده تلاش می‌كنند نادیده انگارند آن است كه در این انتخابات تقلبی بزرگ اتفاق افتاده و پس از آن، معترضان به این وضعیت به گونه‌ای غیرانسانی مورد هجوم قرار گرفته و كشته، زخمی و یا بازداشت شده‌اند. اگر با مسببین جنایت كوی دانشگاه در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ به گونه‌ای مناسب و قانونی برخورد می‌شد امروز شاهد تكرار آن فجایع در ابعادی وسیع‌تر و وارونه جلوه دادن واقعیتها به گونه‌ای جسورانه‌تر نبودیم.

همان‌ها هستند كه هنوز با اتكاء به امكاناتی كه متعلق به عموم مردم است در راستای منافع گروهی خود بی پروا به دروغ گویی و پرونده سازی برای دیگران ادامه می‌دهند و افعالی را كه خود عامل آن هستند را به بنده نسبت می‌دهند. آنان غافلند كه موسوی با این ترفندهایی كه ماهیت آن برای همه مردم روشن شده است از صحنه بیرون نمی‌رود. آنچه در این روزها رخ داد اصل نظام جمهوری اسلامی را كه میراث امام بزرگوار و شهدای گرانقدرمان است هدف قرار داده و این چیزی نیست كه بتوان به سادگی از كنار آن گذاشت و با طرح اتهاماتی اینگونه و تهدید به محاكمه از آن صرفنظر نمود.

من نه تنها از پاسخ گویی در برابر این اتهامات واهمه‌ای ندارم بلكه آمادگی دارم تا نشان دهم چگونه مجرمان انتخاباتی در كنار مسببان اصلی اغتشاشات اخیر قرار گرفتند و خون مردم را بر زمین ریختند و اكنون كوشش می‌كنند صحنه‌هایی را كه صدها شاهد و دهها تصویر آن را گواهی می‌دهند به گونه‌ای دیگر جلوه دهند؛ آماده‌ام تا نشان دهم چگونه كسانی كه عملشان در راستای ایجاد هرج و مرج در كشور؛ تضعیف نظام و منافع بیگانگان است تلاش نمودند به بهانه تخریب‌گریهای عناصری نامعلوم، جنبش سبز شما را اغتشاشگری و وابسته به بیگانه معرفی كنند؛ ولی حاضر نیستم به خاطر مصالح شخصی و هراس از اینگونه تهدیدها از ایستادگی در سایه شجره سبز استیفای حقوق ملت ایران كه امروز به خون به ناحق ریخته شده جوانان این كشور آبیاری شده است لحظه‌ای صرف‌نظر نمایم. از مجموع آرای ریخته شده در صندوقها تنها یك رأی متعلق به من است و شما به خوبی می‌دانید كه مشكل آنها با میلیونها رأیی است كه جوابی برای سرنوشت آنها ندارند.

باز هم از عموم ملت شریف ایران متواضعانه درخواست می‌كنم با حفظ آرامش و پرهیز از ایجاد تنش، در دام بدخواهان كه كوشش می‌كنند این حركت گسترده اجتماعی را شورش و اغتشاش و وابسته به بیگانه قلمداد كنند، نیافتند و با زیركی و هوشیاری كه ویژگی ممتاز شماست این توطئه‌ها را مهار نمایند. تداوم اعتراض در چارچوب قانون و با رعایت اصول و مبانی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی راهبرد اصلی است كه ضامن تداوم و دسترسی به اهداف شماست.

دشمن خارجی با همراهی یاران جاهل و طماع خود در داخل بر آنست كه مطالبات این حركت عظیم خودجوش را به خوارج بیرون از نظام نسبت دهد و حتی الله اكبرهای از دل برآمده شما را چون قرآنهای سر نیزه معرفی كند. بر ماست كه با رفتار و گفتار خود این توطئه شوم را خنثی نماییم.

برادر و خدمتگزار شما – میرحسین موسوی
چهارم تیر ۱۳۸۸
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.