شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - Saturday 25 May 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

صلح پایدار برای فلسطینیان بخواهید

نمایندگان تعدادی از احزاب، گروه‌ها و نهادهای سیاسی غیردولتی ایرانی روز سه‌شنبه اول بهمن‌ماه ۱۳۸۷ با حضور در دفتر سازمان ملل متحد در تهران در نامه‌ای به «بان كی مون» دبیر كل سازمان ملل متحد، با اعتراض به آنچه در غزه رخ داده است، از دبیر كل سازمان ملل خواستند تا اجازه ندهد در دوران مدیریت وی این جنایت‌ها اتفاق افتاده و ادامه پیدا كند.

iran-emrooz.net | Tue, 20.01.2009, 12:11درخواست نمایندگان دفتر تحكیم وحدت، جاما، جنبش مسلمانان مبارز، حزب ملت ایران
شورای فعالان ملی – مذهبی و نهضت آزادی ایران از دبیر كل سازمان ملل متحد

صلح پایدار برای فلسطینیان بخواهیدنمایندگان تعدادی از احزاب، گروه‌ها و نهادهای سیاسی غیردولتی ایرانی روز سه‌شنبه اول بهمن‌ماه ۱۳۸۷ با حضور در دفتر سازمان ملل متحد در تهران در نامه‌ای به «بان كی مون» دبیر كل سازمان ملل متحد، با اعتراض به آنچه در غزه رخ داده است، از دبیر كل سازمان ملل خواستند تا اجازه ندهد در دوران مدیریت وی این جنایت‌ها اتفاق افتاده و ادامه پیدا كند.
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر كشور(دفتر تحكیم وحدت)، جاما، جنبش مسلمانان مبارز، حزب ملت ایران، شورای فعالان ملی – مذهبی و نهضت آزادی ایران كه امضا كنندگان نامه‌ به دبیر كل سازمان ملل هستند، از «بان كی مون» خواسته‌اند تا از امکانات خود استفاده کرده و بهر ترتیب ممکن برا ی فراهم شدن زمینه صلح پایدار در فلسطین، اسراییل را به عقب نشینی کامل ازمناطق اشغالی نوار غزه و پایان دادن به محاصره غزه وادار سازد.
آنان با این اعتقاد كه اقدام های اسراییل به عنوان عضو سازمان ملل متحد در استفاده از سلاح‌های غیر متعارف و ادامه نسل كشی در غزه وهن این سازمان است، از دبیر كل سازمان ملل خواسته‌اند تا پرونده رهبران نظامی و سیاسی اسراییل را که با نقض کنوانسیون‌های بین‌المللی وحقوقی مرتکب این جنایات جنگی و ضدبشری شده‌اند به دادگاه بین‌المللی کیفری ارسال كند.
تا كنون بسیاری از گروه‌ها و نهادهای سیاسی و مدنی غیردولتی در ایران نسبت به حوادث غزه واكنش نشان داده و از نهادهای بین‌المللی خواسته‌اند تا نسبت به نقض حقوق انسانی افراد ساكن در این منطقه واكنش نشان دهند. اگرچه این گروه‌ها در راه حمایت از فلسطینیان با بی مهری هایی از سوی نظام سیاسی ایران مواجه بوده‌اند. به‌گونه‌ای كه به درخواست های مكرر آنان برای برگزاری مراسم های غیر دولتی جواب رد داده اند.
این در حالی است كه صدای اعتراض مردم در همه كشورهای جهان، بصورت تجمع و یا راهپیمایی، با دعوت سازمان‌های مردم نهاد در جهت حمایت از مردم فلسطین در غزه، فراگیر شد.
نهضت آزادی ایران یكی از گروه هایی است كه در روزهای گذشته و در جریان درگیری‌ها در غزه بارها از مسئولان وزارت كشور درخواست برگزاری تجمع كرد كه این امر با مخالفت مسئولان این وزارتخانه مواجه شد.
با این وجود نمایندگان اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت)، جاما، جامعه زنان انقلاب اسلامی ایران، جنبش مسلمانان مبارز، حزب ملت ایران، شـورای فعالان ملی - مذهبی و نهضت آزادی ایران روز سه شنبه در ادامه تلاش های خود در خصوص حمایت از مردم غزه به دفتر سازمان ملل متحد در تهران رفتند تا در نامه‌ خود به دبیر كل سازمان ملل متحد از وی بخواهند تا با توجه به جایگاه حقوقی‌اش، اقدام‌های لازم را در خصوص فراهم كردن زمینه های صلح پایدار در فلسطین، انجام دهد.
بنیانگذاران، اعضا و هواداران این گروه‌ها و نهادهای سیاسی در طول سال‌های گذشته همواره از تلاش‌های فلسطینیان در جهت احقاق حقوق‌شان حمایت كرده‌اند.
«ابراهیم یزدی» وزیر خارجه دولت موقت مهندس مهدی بازرگان كه پس از پیروزی انقلاب در سال 1357 هدایت دستگاه دیپلماسی ایران را بر عهده داشت، از جمله شخصیت‌هایی بود كه هیأت نمایندگی احزاب، گروه‌ها و نهادهای سیاسی غیردولتی ایرانی را برای تحویل نامه به دبیر كل سازمان ملل متحد، همراهی كرد.
متن نامه تعدادی از احزاب، گروه‌ها و نهادهای سیاسی غیردولتی ایرانی به این شرح است:

به نام خدا
جناب آقای بان کی مون
دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
نیویورک، ایالات متحده آمریکا
آنچه امروز در نوار غزه، در برابر دیدگان مردم جهان می‌گذرد، قتل عام زنان، کودکان و مردان بی‌سلاح و بی‌دفاع، وهن انسانیت است.
اسراییل عضو سازمان ملل متحد قطعنامه‌های این سازمان را نادیده گرفته و هم چنان با استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف، به جنایات خود و نسل‌کشی در غزه ادامه می‌دهد. این وهن سازمان ملل متحد است.
ما امضاءکنندگان این نامه، نمایندگان احزاب، گروه‌ها و نهادهای سیاسی غیردولتی، که در دفتر سازمان ملل متحد در تهران جمع شده‌ایم ضمن ابراز مراتب اعتراض خود به آنچه در غزه می‌گذرد از جنابعالی درخواست داریم:
1- اجازه ندهید در دوران مدیریت جنابعالی این جنایات اتفاق بیفتد و ادامه پیدا کند.
2- از امکانات خود استفاده کنید و بهر ترتیب ممکن برا ی فراهم شدن زمینه صلح پایدار در فلسطین، اسراییل را به عقب نشینی کامل ازمناطق اشغالی نوار غزه و پایان دادن به محاصره غزه وادار سازید.
3- پرونده رهبران نظامی و سیاسی اسراییل را که با نقض کنوانسیون‌های بین‌المللی وحقوقی مرتکب این جنایات جنگی و ضدبشری شده‌اند را به دادگاه بین‌المللی کیفری ارسال دارید.

با احترام و با آرزوی موفقیت برای جنابعالی در تحقق صلح جهانی

تهران، سه شنبه اول بهمن ماه 1387 برابر با 20ژانویه 2009

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت)،
جاما، جامعه زنان انقلاب اسلامی ایران، جنبش مسلمانان مبارز، حزب ملت ایران،
شـورای فعالان ملی - مذهبی، نهضت آزادی ایران
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.